Jump to content

Skrbnistvo nad djetetom rodjenim u vanbracnoj zajednici???


blalabla1

Preporučene objave

Molim vas pomoc. Zivim u vanbracnoj zajednici skoro godinu dana, imamo dijete od godinu dana i drugo na putu. Veza nam je jos malo pa gotova, zaprao se trpimo zbog djeteta.. Partner mi se prijeti da ce poduzeti sve potrebno kako bi dobio dijete i u jednoj od varijanti misli otici u drugi grad s njim. Naravno da serotivim tome. Reci te mi u kojem postotku otac dobiva djete i sta sve moram poduzeti a do toga ne dodje. Inace zivimo u podstanarstvu. On je sluzbeno nezaposlen ( radi na crno), ja sam prijavljena..

inace imam spremljene poruke gdje mi se znao prijetiti i jos neke stvari koje bi mogla upotrijebiti protiv njega ako bas dodje do toga.

moja financijska strana, osim sto sam prijavljena i na place, imam kredit. Mislim da bi on isao na kartu da bi se ja vratila kod svojih zivjeti...s roditeljima zivi i moja sestra koja je osoba sa posebnim potrebama i o kojoj treba skrbiti 24/7. Vjerujem da bi isao na kartu i da su moju ludjaci i sve ostale epitete u tom smjeru, jer to mi i sad stalno govori. Ja sam visoko obrazovana i ambiciozna, n ima srednju skolu, ne radi u struci, a na crno placa mu je do 3000kn. Ja imam u planu uskoro pokrenuti i svoj posao i na to mi cijelo vrijeme spocitava kako necu imati vremena a dijete, losa majka, itd, itd.

koje sve korake poduzeti, ne zelim da dijete/ djeca budu odvojeni od mene, naravno da im ne bih branila vidjanje oca.

inace, u svim nasim raspravama on uopce ne spominje uzimanje drugog djeteta, samo prvog.skrbn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadležne institucije ne gledaju blagonaklono na razdvajanje braće/sestara.

Novi Obiteljski zakon ograničit će seljenje djece ako ta radnja ima za cilj manipulaciju.

Stabilni roditelji prije razlaza dogovorit će se oko legitimnih prava djece: sa kojim će roditeljem živjeti, opsežni susreti sa drugim, uzdržavanje.

Ako je prijetnji i nasilja bilo onda ga treba i prijaviti. Trgovanje prijetnjama kako vi pokušavate, samo pokazuje da ste jednaki kao i otac djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija