Jump to content

Razvod od stranog drzavljanina i prekid privremenog boravka


Tralalala

Preporučene objave

Postovani,

 

Zelim se razvesti od stranog drzavljanina (jedna od arapskih zemalja), brak je sklopljen tamo a priznat u RH. Dobio je privremeni boravak na temelju osnivanja obitelji, i prijavljen je na mojoj obiteljskoj adresi. Moja obitelj je garantirala za njega s obzirom da nismo imali financijska sredstva niti posao kako bi opravdali tj. garantirali njegov boravak. Ocito da mu se sloboda u europskoj zemlji svidjela pa se poceo drukcije ponasati od ocekivanog.

Sada, kako prekinuti vizu, da li je dovoljna moja izjava na policiji ili mora to uciniti moja obitelj ili on osobno?

Da li se mozemo razvesti ovdje ili to mora ici u njegovoj drzavi s obzirom da je tamo brak sklopljen?

Kako smo jako financijski slabi, i nemamo za njegovu kartu nazad da li drzava njega moze deportirati na neki nacin?

Imam puno pitanja i nikad se nisam nasla u ovakvoj situaciji pa vas molim pomoc.

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

Zelim se razvesti od stranog drzavljanina (jedna od arapskih zemalja), brak je sklopljen tamo a priznat u RH. Dobio je privremeni boravak na temelju osnivanja obitelji, i prijavljen je na mojoj obiteljskoj adresi. Moja obitelj je garantirala za njega s obzirom da nismo imali financijska sredstva niti posao kako bi opravdali tj. garantirali njegov boravak. Ocito da mu se sloboda u europskoj zemlji svidjela pa se poceo drukcije ponasati od ocekivanog.

Sada, kako prekinuti vizu, da li je dovoljna moja izjava na policiji ili mora to uciniti moja obitelj ili on osobno?

Da li se mozemo razvesti ovdje ili to mora ici u njegovoj drzavi s obzirom da je tamo brak sklopljen?

Kako smo jako financijski slabi, i nemamo za njegovu kartu nazad da li drzava njega moze deportirati na neki nacin?

Imam puno pitanja i nikad se nisam nasla u ovakvoj situaciji pa vas molim pomoc.

Hvala,[/quote

 

nema potrebe ici u njegovu drzavu jer vi kao drzavljanka RH mozete podnijeti zahtjev za rsatavu braka u HR.

sto se tice vize,to se da lako rijesiti i bez presude razvoda braka. Naime,dovoljno je da vasa obitelj pri sljedecem zahtjevu za produzivanjem privremenog boravka neda pismenu garanciju vezano za sredstava za udrzavanje sto ce rezultirati odbijenicom te ce dobiti rijesenje u kojem ce pisati da mora napustiti drzavu u odredjenom roku. Tomu ce naravno pridonijeti i vasa izjava da se zelite rastati i da niste u dobrim odnosima jer ce vam policija doci u provjeru kako bi provjerila cinjenicno stanje. sto se tice samog troska deporatcije,to neznam tko snosi ali ako dodje do toga postoji mogucnost da drzava ga deportira o svom trosku a onda poslije od vas to naplati.

 

dali imate dijece? ako da,koliko su stara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija