Jump to content

Neprimanje poziva za ostavinski postupak


martin44

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima.Imam jedno pitanje:Oporucni sam nasljednik i prihvatio sam svoje nasljedstvo na rocistu kod javnog biljeznika.Jos dva nasljednika su isto tako prihvatili nasljedstvo i jedan nasljednik nije dosao na rociste.Problem je u tom nasljedniku koji ne prima pozive na svoju adresu.Vec drugi put se zakazuje rociste kod biljeznika ali se ne donosi rjesenje jer oporucni nasljednik nije dobio poziv.Molim vas ako netko moze odgovoriti koji je daljni postupak kod javnog biljeznika i koliko taj nasljednik moze izbjegavati dolazak kod biljeznika.Jos jedno pitanje:ako biljeznik donese rjesenje moze li opet taj nasljednik odugovlaciti sa neprimanjem rjesenja javnog biljeznika(da li se neprimanjem rjesenja odgadja pravomocnost rjesenja) jer mislim da se namjerno ne odaziva na pozive.Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se nasljednik nepojavi na ostavinskoj raspravi,smatrace se kao da je dao pozitivnu nasljednicku izjavu.

Rjesenje moze zavrsiti na oglasnoj ploci,i protekom roka postati pravomocno.

Da znam kako to ide na sudu.Da li isto tako moze biljeznik staviti poziv na oglasnu ploci i nakon osam dana donijeti rjesenje i naravno ako opet nasljednik izbjegava primiti rjesenje isto tako treci put rjesenje staviti na oglasnu plocu koje je pravomocno nakon osam dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija