Jump to content

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju - oblik


anonimno

Preporučene objave

Zamislio sam se ividio da ne znam odgovor i pogledao sam u knjigu ZOO 2006. autora I. Crnića gdje točno stoji: "Mislimo da je za ug. o dosmrtnom uzd. dovoljno da bude sastavljen u pisanom obliku, a da potpise strana na ugovoru ovjeri javni bilježnik. O tome postoje i druga mišljenja. Tako Hrvoje Kačer smatra da za ug.o dosmr.uzdr. vrijedi oblik koji vrijedi za ug. o doživ. uzdr."

 

Očito je da naši eminentni stručnjaci sa ovog područja imaju suprotna mišljenja, a da je zakon tu neodređen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za prethodni post: Kačer se vodi čl. 589. ZOO koji kaže da se: "Na ug. o dosmr. uzdrž. na odgovarajući način primjenjuju odredbe o ug. o doživ. uzdr.", dok Crnić zastupa tezu da je dovojan pisani oblik i ovjera potpisa (a ne ovjera ugovora) kod jav. bilj. za zemljišnoknjižnu provedbu, obzirom postoje i drugi ugovori (npr. kupoprodaja) kojima se prenose prava vlasništva na nekretninama, a ne zahtijeva se ovjera ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija