Jump to content

Imovina


Dany86

Preporučene objave

Poštovani:

 

imam par pitanja,dakle radi se o kuci koja je na pola djelena nije etazirana a ima kat,na katu zivimo ja i cura dolje jedna gospoda koja nam pokusava zagorcati zivot u svim situacijama kratko opisano...,al mi imamo struju vodu na sebi i ona trosi to namjerno da nam nabija racune,nije pristala na rezije po pola nego na 3 djela ili nece platiti svoj dio,da li postoji sansa da mi je iskljucimo iz vode i struje iako je ona dulje ovdje od nas i vlasnica pola svega kao i mi sto imamo pola svega ali nisu racuni na nju nego na nas dakle mi vlasnici struje i vode?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

»Županijski sud u Varaždinu, Gž. 1948/04 od 30. XI. 2004.ZAŠTITA SUPOSJEDNIKA

Privremena mjera(Čl. 298. st. 1. toč. 2. Ovršnog zakona– «Narodne novine», broj57/96, 29/99, 42/00, 173/03)

«Kako su tuženici, prema navodima tužitelja,onemogućili mu korištenje vode, odnosno dotok vode do njegove etaže, time nisu počinili smetanje posjeda dotoka vode, već posjeda, odnosno suposjeda predmetne obiteljske kuće. Istina je da su stranke suvlasnici predmetne nekretnine..Valja naglasiti da je suvlasništvo stranaka na predmetnim nekretninama povezano sa vlasništvom njihovih etaža. To pak znači da izmedju stranaka još uvijek postoji suvlasništvo a pogotovo zajedničkih dijelova obiteljske kuće i uredjaja. U konkretnom slučaju,vodovod se ima smatrati uredjajem, te je on zajednički, te je posve logično da stranke ne mogu biti u isključivom posjedu već samo u suposjedu, kao što je već naprijed rečeno. Glede pravilnosti i zakonitosti pobijanog rješenja nije od odlučnog značaja činjenica da su stranke suvlasnici dvorišta koji je sastavni dio čestice i da nisu izvršili diobu samog dvorišta. Naime, sud prvog stupnja je utvrdio da su u konkretnom slučaju ispunjene sve zakonom propisane pretpostavke za izdavanje rečene privremene mjere, poglavito one iz čl. 255. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o parničnom postupku (NN 117/03), odnosno sve zakonom propisane pretpostavke iz čl. 442. ZPP-a. Isto tako, sud prvog stupnja je utvrdio da je tužiteljev prijedlog za izdavanje privremene mjere sukladan odredbi čl.293. st. 2. Ovršnog zakona(dalje: OZ), te nadalje da je tužitelj sukladno odredbi čl. 298. st. 1. toč. 2. rečenog Zakona, učinio vjerojatnim postojanje osnovnih pretpostavki za odredjivanje privremene mjere tj. postojanja nasilja i opasnost od teško naknadive štete, koja se ogleda u nemogućnosti uobičajenog života kojeg je osnovni elemenat voda (voda za piće, higijenu, prehranu i sl.).»

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani:

 

imam par pitanja,dakle radi se o kuci koja je na pola djelena nije etazirana

ima kat,na katu zivimo ja i cura

dolje jedna gospoda

 

al mi imamo struju vodu na sebi i ona trosi

 

postoji sansa da mi je iskljucimo iz vode i struje iako je ona dulje ovdje od nas i vlasnica pola svega kao i mi sto imamo pola svega ali nisu racuni na nju nego na nas dakle mi vlasnici struje i vode?

 

za struju bi mogli ugnjaviti elektru da napravi posebna brojila, a da "snagu" podjeli, znam da su oni tako postupali u nekim slucajevima

 

za vodu oni ce traziti da objekat bude legaliziran, mozda i etaziran, uglavnom ne zele to napraviti tek tako bez gradevinske itd

 

ako vi to napravite na svoju ruku moze vas tuziti za smetanje posjeda, suposjeda

 

to je "brza" parnica i mogli bi je vi izgubiti ako se ona bude pozivala na gornju pravnu praksu.

 

medutim i vi nju mozete tuziti sto vam trosi a ne placa, to je parnica koja bi po novome trebala biti brzopotezno gotova, ali jos nitko to nije vidio kako to izgleda

 

ako vam zagorcava zivot, recite joj da je steta jer zgrada je stara, pa sto ako se pokvare cijevi od vode ili pregore zice od struje, pa tko ce to popraviti

 

ako se tako nesto usljed vise sile i slucajno dogodi, onda ce ona moliti vas

 

a ne mozete vi placati jos i popravke kad vam osim toga ona i trosi a bez da ista placa

 

jer kako ce dokazati kad su uplate na vase ime

 

 

sto se tice vode, najbolje bi vam bilo da postavite kontrolno brojilo, pa da fiksni dio cijene dijelite po pola a kubike svak svoje placa i bit ce vam oboma isplativije

 

a struju, izmolite elektru, objasnite situaciju...

:) recite da vas tjera da kupujete od mrskih svaba, a vi bi htjeli ostati kod njih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija