Jump to content

Trudnoća nakon prekinute jednomjesečne veze


wei

Preporučene objave

Poštovani,

 

sitaucija je slijedeća: djevojka i ja bili smo u jednomjesečnoj vezi i prekinuli (ona ostavila mene), nakon 10ak dana javila se i rekla da je trudna, da će zadržati bebu. Ja sam trenutno nezaposlen (nikada do sada niti bio u stalnom radnom odnosu), dogovorili smo se da se nećemo ženiti samo radi bebe. Imam nekoliko pitanja... nakon rođenja djeteta, što mogu očekivati po pitanju alimentacije, ima li alimentacija uopće veze sa tim što sam nezaposlen (ona je u stalnom radnom odnosu), gdje se (i da li se uopće) u cijeloj priči uključuje Centar za socijalnu skrb i slično...

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznos uzdržavanje će imati veze, ali ne u smislu neplaćanja radi nezaposlenosti, već minimalnog mogućeg iznosa kojeg će trebati odrediti. Ako vam je to jedino dijete koje ste dužni uzdržavati, onda ga nije poguće smanjiti na iznos manji od minimalnog, točnije 17% prosječne plaće isplaćene po zaposlenome u pravnim osobama u RH za proteklu godinu a objavljeno kao 931,26kn ove godine.

 

Prethodno imate mogućnost očinstvo priznati ili da bude utvrđivano odlukom suda (moguće da ste sigurni da ste otac djeteta).

 

Sud će ga povjeriti jednome od roditelja na zajednički život, u ostatku odluke zaštititi vrijeme i način susreta i druženja s roditeljem s kojim ne živi. Očekujte da sitne bebice susrete i druženja realiziraju u svom primarnom fizičkom okruženju, pa ne bi bilo zgorega da od samog starta imate dobru komunikaciju da bi taj dio bio ugodniji...

Imajte i na umu da je dijete vrlo spremno na samostalne susrete i druženja s roditeljem s kojim ne živi onog trena kad s njim ostvari svoj odnos, dakle od samog početka budite redoviti i prisutni, ne čekajte neka buduća vremena jer će u tom slučaju taj početni period dulje potrajati...

 

Prije donošenja te odluke će se uključiti czss...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija