Jump to content

kamere na radnom mjestu


Miva

Preporučene objave

Jučer ujutro osvanule su kamere na mom radnom mjestu, prate sve dijelove gdje se naplaćuje ili gdje mi radimo. Nismo obavješteni o tome niti se razgovaralo ili objasnilo. Radim u maloj obiteljskoj firmi, ta obitelj radi šta god može preko zakona. Mi zaposeni moramo lagati i šutiti za sve što se događa, moramo znati "pjesmicu " za inspektore rada. Radi se prekovremeno i u pitanje se dovodi sve i slobodan dan i godišnji i prijava i plaća. Mobing je normalna stvar i bulling također. Eto ne radi se samo o kamerama, sve znam i puno toga mi je jasno, ono što ne znam a zanima me je, da li je snimanje po zakonu i smiju li bez objašnjenja i najave to napraviti!?

Imam potrebu da ih prijavim i da sve dignem na noge ali ne mogu jer će moji radni kolege stradati nakon toga.

Zahvaljujem na odgovoru unaprijed i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne radim u nikakvoj obiteljskoj firmi već u poslodavca iz snova gdje je plaća super dobra, na vrijeme točno u dan, radni sati štimaju, prekovremeni sati plaćeni, a može se raditi i mimo zakona ako netko od nas to sam zatraži ako je njemu u korist.

 

Sve prostorije su pod video nadzorom, u kompjuter mi je instaliran špijunski program koji moj ekran online pokazuje nekome drugome tko se bavi nadzorom službenika u mojoj firmi.

 

Ne radim ništa što bi nanijelo štetu mojoj firmi, ni u prostorijama ni na kompjuteru, neka me nadziru, baš me briga za to, pametnom je odavno dosadilo da me gleda.

 

Sve su to normalne stvari na koje sam naviknut.

 

Primim svoju plaću i nastavim dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno pravo poslodavac ima staviti kamere u svoje radne prostorije, a neovisno o ostalim poroblemima koje navodite, mislim da su kamere naprosto nužne minimalno tamo di se naplaćuje.

 

Poslodavac ne mora, što je i logično, tražiti Vaše dopuštenje za postavljanje kamera.

 

Iznenadili biste se što sve čovjek vidi šta radnici rade kad se kamere pregledavaju, bez obzira šta znaju da ih se snima.

 

U svakom slučaju- na sudu te snimke itekako dobro dođu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija