Jump to content

MOLIM pomoć - Osobno uvjetovani otkaz ugovora o radu


JamesD

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za pomoć.

Neprekidni radni odnos imam preko pet godina a kod trenutnog poslodavca preko godinu dana.

 

Dobio sam odluku o osobno uvjetovanom otkazu ugovora o radu pa me zanima da li bih mogao ostvariti onih 70% plaće sa burze? .. nikad nisam bio na burzi i ovo mi je prvi otkaz pa vas molim za pomoć, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne sekirajte se odmah.

 

Ja sam zabrijala na otkaz skrivljenim ponašanjem, taj niste dobili jel tako?

 

I ne radi se o nezadovoljavanju na probnom radu?

 

Onda bi trebali imati pravo.

 

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

 

zbog toga što je otkazala radni odnos, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,

pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa,

zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog, odnosno vježbeničkog staža, odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit,

zbog povrede obveza iz radnog odnosa (otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika) kao i zbog teške povrede radne obveze (izvanredni otkaz), odnosno službene dužnosti,

zbog izdržavanja kazne zatvora duže od 3 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne piše tako u naslovu, nego da direktor donosi:

"ODLUKU O OSOBNO UVJETOVANOM OTKAZU UGOVORA O RADU"

 

a u obrazloženju stoji da nisam u mogućnosti uredno izvršavati svoje obveze iz radnog odnosa zbog određenih trajnih osobina i sposobnosti. nadalje... da sam osvarivao loše radne rezultate, nisam pokazao volju i znanje da želim raditi na način kako to zahtjeva proces rada... da sam griješio, nisao ostvario potrebne rezultate..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav, ja sam dala otkaz zbog ne redovite isplate plaće, ali pošto mi to poslodavac nije htio potpisati jer onda navodno 6.mj. nema pravo nikoga zaposliti, odustala sam od tog i samo dala otkaz, napisala izjavu da dana xx.yy.2013 prestaje radni odnos i pomirila se s tim da necu imati naknadu s burze. Sad sam se isla prijaviti i u papirima koje su mi vratili pise da je to OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ i da bi ja mogla imati pravo na naknadu kazu ovi sa burze???!!!! Sad posto mi poslodavac nece potpisati pravi razlog, kaj da radim, jedino neki zdravstveni razlog al kak to sve treba obaviti i imam li uopce sanse, da se obratim odvjetniku??!! Nitko mi nece dati upute ni pomoc a ovi na burzi su ko mule kad pitam kaj da radim....kakva nepravda!!!!HITNO pomoć, hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija