Jump to content

komunalna naknada ovrha-hitno


nikolina1304

Preporučene objave

pozdrav, trebam veeeeliku pomoć.

Naime, danas sam dobila ovrhu za komunalnu naknadu na moje ime i na moj privatni račun, a dug je od firme (d.O.o.) koja je izbrisana iz registra, a kojoj sam ja bila vlasnik i direktor. Sad me zanima dali je to ispravno i dali mi se isplati tužiti s njima??

Koliko sam tu pročitala za komunalnu naknadu je zastara 3 godine? Računi radi kojih je ovrha su od 12/2008 i od 04-08/2009, pa možda mogu ići i na zastaru??

 

 

Molim hitnu pomoć, jer moram to što prije riješiti. Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

???

kako si dobila ovrhu na račun ?

prvo trebaš dobiti rješenje za ovrhu.

na rješenje izjaviš žalbu (od kog si ga dobila. po uputi o pravnom lijeku) u roku od 15 dana.

u žalbi se pozoveš na zastaru .

zastara komunalne naknade je tri godine.

 

kad rješenje za ovrhu postane pravomoćno (nakon 15 dana ako ne izjaviš žalbu. ili po žalbi rješi drugostupanjsko tijelo) slijedi naplata sa računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobila sam rješenje za ovrhu, gdje piše da žalba na rješenje ne odgađa provedbu ovrhe, pa sam mislila da će oni bez obzira na žalbu sjesti na račun. Idem odmah pisati žalbu.

 

Dali je sad to moguće da radi firminog duga meni privatno idu na račun?

 

I da, dali mi možete dati link ili članak od zakona gdje se vidi da kom. naknada nakon 3 god ide u zastaru? :)

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u žalbi navedi da je promašena pasivna legitimacija (pasivno je legitimarana firma, d.d. ili d.O.o. )

 

ako je u pitanju obrt tada za dug odgovara vlasnik obrta svojom imovinom.

 

ali vlasnik objekta, u kom posluje firma, plaća komunalnu naknadu ako ugovorom nije prenio obvezu na firmu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija