Jump to content

prebrza vožnja


rubikova kocka

Preporučene objave

Pozdrav! Trebam savjet. dana 4.03. 2012. godine zaustavila me policija na samom ulazu u naselje (sa lijeve strane kolnika, na mračnoj autobusnoj stanici). Policajac mi je naprije dao da pušem i nakon što sam napuhala 0,0 rekao mi je da sam vozila prebrzo, na što sam ja odgovorila: a koliko? (znajući da sam prije same oznake za naselje krenula usporavati). rekao je da sam išla 24km/h preko ograničenja i da je to kazna 1000,00 kn. Naravno odbila sam potpisati zapisnik, jer se u trenu kada sam ja krenula usporavati ispred mene na udaljenosti od cca250 metara kretao drugi automobil i nisam vjerovala da je brzina od 94 km/h (dopušteno 60 km/h) moja stvarna brzina prije ulaska u naselje. Napisala sam prigovor. Danas mi je uručen sudski poziv, jer se naime 16. svibnja 2012. obavila nadopuna činjeničnog opisa. Što reći na sudu da izbjegnem kaznu? ovo mi je prvi prekršaj, uz to sam nezaposlena i trudna, a muž nije dobio plaću 7 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što reći na sudu da izbjegnem kaznu? ovo mi je prvi prekršaj, uz to sam nezaposlena i trudna, a muž nije dobio plaću 7 mjeseci.
Odgovorila si sama što ćeš reći ali da to bude uvaženo moraš priznt prekršaj (tako ide praksa).Možeš to isto reći i negirat prekršaj (krajnji rezultat ne znam).Nepotpisivanje i neprimanje zapisnika nema nikakve veze s odgovornosti za prekršaj.Naravno tražit ćeš opomenu i oslobađanje plaćanja troškova iz gore navedenih razloga.

Neću ulazit u to da li te je plavac smutio sa tuđom brzinom.(Nije da ti ne vjerujem)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Trebam savjet. dana 4.03. 2012. godine zaustavila me policija na samom ulazu u naselje (sa lijeve strane kolnika, na mračnoj autobusnoj stanici). Policajac mi je naprije dao da pušem i nakon što sam napuhala 0,0 rekao mi je da sam vozila prebrzo, na što sam ja odgovorila: a koliko? (znajući da sam prije same oznake za naselje krenula usporavati). rekao je da sam išla 24km/h preko ograničenja i da je to kazna 1000,00 kn. Naravno odbila sam potpisati zapisnik, jer se u trenu kada sam ja krenula usporavati ispred mene na udaljenosti od cca250 metara kretao drugi automobil i nisam vjerovala da je brzina od 94 km/h (dopušteno 60 km/h) moja stvarna brzina prije ulaska u naselje. Napisala sam prigovor. Danas mi je uručen sudski poziv, jer se naime 16. svibnja 2012. obavila nadopuna činjeničnog opisa. Što reći na sudu da izbjegnem kaznu? ovo mi je prvi prekršaj, uz to sam nezaposlena i trudna, a muž nije dobio plaću 7 mjeseci.

 

Ne poricati prekršaj, jer šanse da dokažete da ste vi u pravu su praktički nikakve. Priznat, pokajat se, naglasiti da vam je ovo prvi prekršaj, nezaposlenost te zamoliti sud da vam izrekne opomenu iz čl. 43. Prekršajnog zakona, što će sud gotovo sigurno i učiniti, obzirom ste počinili prekršaj za koji je propisana kazna od 1.000,00 kuna. Također moliti i oslobođenje plaćanja troškova zbog navedenih razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomenu bas i ne mozes dobiti, jer sam je ja trazio pred prekrsajnim sucem za gotovo indenticnu situaciju. Na temelju cjelokupnog mog izlaganja u kojem sam priznao krivnju, gdje sam navodio da se kajem i grozno osjecam zbog pocinjenog prekrsaja u kojem sam zatrazio opomenu, sudski savjetnik je rekao da iz ne sjecam se kojeg razloga ne mogu to traziti pa sam dobio 400kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomenu bas i ne mozes dobiti, jer sam je ja trazio pred prekrsajnim sucem za gotovo indenticnu situaciju. Na temelju cjelokupnog mog izlaganja u kojem sam priznao krivnju, gdje sam navodio da se kajem i grozno osjecam zbog pocinjenog prekrsaja u kojem sam zatrazio opomenu, sudski savjetnik je rekao da iz ne sjecam se kojeg razloga ne mogu to traziti pa sam dobio 400kn

 

Uvjeti za opomenu iz čl. 43. Prekršajnog zakona su ispunjeni, naravno to ne znači da će je automatski i dobiti, ovisi o sucu/savjetniku. Al isto tako to ne znači da se ne može pozvati na to, pa barem da pokuša. Ak neće opomena ići, onda barem ublažavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

imam sličan problem..

sinoć su me zaustavili na cesti u naselju, navodno sam vozila 91 km/h a ograničenje 50 km/h.. ispred mene nije bilo nikoga, ali mi se čini da ipak toliko brzo nisam vozila.. kazna 2000 kn +2 boda, prekoračenje 30-50 iznad dopuštene brzine.. u šoku od izrečene kazne nisam odmah upitala je li moguće platiti kaznu na licu mjesta, pa da se smanji za 50% a policajac nije to predložio (da li mu je to obveza?)..kad je zapisnik bio gotov, tek sam tada pitala za to umanjenje, na što mi je odgovorio da je za to sad prekasno i da mogu platiti u roku 8 dana i to 2/3 iznosa (oko 1300 kn)..da li je u tom slučaju sve riješeno? Jer ne bih željela platiti 1300 kn i svejedno završiti kod suca za prekršaje.. Ili da ipak pišem prigovor s obzirom da sam upravo saznala da na toj cesti nije ograničenje 50,(kako piše u zapisniku) nego postoji tabla sa oznakom ograničenja 60 km/h, što znači da moj prekršaj automatski pripada u niži rang, 1000 kn +1 bod...Ima li se smisla žaliti ili da platim odmah?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ako je kazna do 2000 kn i bez ostalih dodataka (bodovi ili zabrana vožnje) može se upotrijebit sistem naplate novčane kazne na licu mjesta uz popust od 50%.Ako platite 1320 kn u roku 8 dana onda je sve riješeno i nakon toga će vam upisat bodove.

 

Ukoliko ste sigurni u prometni znak na kojem je 60 onda ne plaćajte ništa nego uputite prigovor/žalbu.Streetviev nije točno trenutno stanje nego onog dana kad je snimano.Provjerite osobno na ne bi morali i sudske troškove plaćat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija