Jump to content

Nasljedivanje


cukanova

Preporučene objave

pozdrav...imam jedan veliki problem...moj je otac umro 26.5.2013. godine, a ja se odricem sve imovine koju on posjeduje...sad me zanima odricem li se ja i grobnog mjesta moga pokojnog brata koje je takoder u vlasnistvu moga oca, koji nije vodio nikakvu brigu o tom grobu, nego je za njegovo odrzavanje sve placala moja majka?? ako postoji neko rjesenje da se to grobno mjesto sacuva, molim vas da mi javite, jer ja sam ocajna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 129.ZN

(1)

(2)

(3) Nasljednik trajno ostaje nasljednikom, osim ako se valjano ne odrekne svoga nasljednog prava (odricanje od nasljedstva).

Članak 130.ZN

(1)...

(4) Za nasljednika koji se odrekao u svoje ime smatra se kao da nikad nije bio nasljednik.

Glede navedenog se moze reci da vi nemate pravo nasljedjivanja nikakve imovine i prava ostavitelja,izuzev naknadno pronadjene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavka je da je ostavinska rasprava završena, i na njoj ste se odrekli sve imovine vašeg pokojnog oca?

 

Ovako, malo bez veze sa pravom, i pravništvom, a ima tako veze, ostavinska rasprava je moment u kojem treba toliko pripreme, dogovora, poznavanja procedure, da je to za ne vjerovati.

 

Pripremite se, razgovarajte sa stručnom osobom ako već sami niste u stanju ovladati materijom.

 

Na žalost, i to je dio "života" i nitko se neće brinuti više za vaša prava, djedovinu, od vas samih.

 

Eto, i ovaj primjer pokazuje, potpisano, gotovo.

Na žalost, onda povratka više nema.

 

Možda, možda, mogao bi vam pomoći dogovor s osobom u čiju ste se korist odrekli nasljedstva.....?

 

Imao sam slučaj prije dosta godina, gdje se u korist moga tasta, u zapisniku kod tijela lokalne samouprave, nadležnog za upravljanjem groblja, njegov brat odrekao svoje polovine korištenja grobnice, i to je štimalo. Poslije toga je korištenje grobnice u cijelosti bilo na mog tasta.

 

Ne znam kako to danas pravno stoji, možda je isto, treba provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija