Jump to content

Briga za roditelje


spary

Preporučene objave

Molim pomoć, pregledala sam obiteljski zakon i nisam našla bog zna što korisno.

Radi se o mojoj svekrvi koja ima 82 godine i do sada je živjela sama (udovica je 2 god.) Mi se brinemo o njoj, pomažemo financijski, nosimo joj hranu, svaki dan je obiđemo muž ili ja, ali odnedavno više ne želi biti sama nego se hoće doseliti k nama. To po mišljenju mog muža, a i mom, ne dolazi u obzir, jer imamo dvoje djece, a ona je užasno depresivna i neugodna pa ne želim da im stalno zagorčava život. Naravno i nama je uvrh glave i jedva podnošljivo onih par sati kod nje, ne bi je podnijeli stalno.

Moramo li je primiti u stan ako ona inzistira?

Inače je i ranije imala običaj ucjenjivati da će se ubiti ako nije po njenom. Sada opet prijeti "da će si nešto učiniti" jer ne može izdržati koliko joj je dosadno. Muž i ja dosta radimo pa mi se čini da bi djeca bila izložena po cijele dane njenim jadikovkama.

Napominjem da smo već ranije živjeli jedno vrijeme s njom i to je bio pakao.

Kako se obraniti, a da joj ipak pružimo potrebnu brigu i njegu?

Što smo po zakonu obavezni?

Ona je vlasnica polovice stana u kojem živi, a druga polovica je mog muža. Može li ona s tim nešto učiniti da nam napakosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija