Jump to content

Dražba-uspije ili ne uspije ?!


anonimno

Preporučene objave

Molim vas tko zna-radi se o slijedećem: za par dana mora se izvršiti procjena nekretnine, a zatim dražba

Pitanje glasi: U slučaju da dražba bude neuspjela, dali ovrhovoditelj može naslijediti tu nekretninu i što je tada potrebno da se postane vlasnikom ?!

 

Informaciju dobivam da NEMA SLUČAJA DA DRAŽBA NA NEKRETNINI NE USPIJE !

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste u poziciji dužnika ili vjerovnika ?

 

Prvo, prodaja nekretnine na dražbi (ovrha) dosta ovisi o samoj procjeni nekretnine, te o tome da li je to 1. dražba.

 

Naime, u pravilu procjenitelji idu dosta "na ruku" ovršenicima pa se uistinu stavlja realna ili uvećana vrijednost nekretnine.

 

Na 1. dražbi nekretnina se ne može prodati ispod određene vrijednosti, u pravilu je to 2/3 vrijednosti nekretnine. Znači, ako Vam nekretnina bude procijenjena npr. na 500000 kn, na 1. dražbi ne može biti prodana ispod 335000 kn.

 

Na 2. dražbi stvari se drastično mijenjaju, pa nekretnina može biti prodana za 1/3 vrijednosti (određuje sud).

 

To Vam je razlog zbog kojeg potencijalni kupci nekretnine (ozbiljno zainteresirani) u pravilu na 1. dražbi ili uopće ne dođu ili samo dođu "pogledat". Osim ako je nekome "specijalna frka" ili je dovoljno lud ili je "pijani Rockfeller".

 

Svi čekaju 2. dražbu, jer tamo istu nekretninu mogu kupiti "za bagatelu".

 

Ako imate sreće (ili nesreće) da na 1. dražbi nije prodana nekretnina, pa na 2., ide 3. dražba gdje sve ide u - bescijenje.

 

Ako ste dužnik, pokušajte naći nekog tko će Vam pomoći na način da nekretninu kupi na 2. dražbi.

 

Nekretnina se prenosi na njegovo ime, svi dugovi/hipoteka/založno pravo na nekretnini se brišu, kupac dobiva "čistu" nekretninu.

 

Vi toj osobi s vremenom vratite novac, a kada vratite i dugove zbog koje ste nekretninu izgubili, napravite normalan kupoprodajni ugovor i čovjeku vratite uložen novac (ev. sa kamatama).

 

Sve što sam Vam ovdje napisao, nažalost, naučio sam na vlastitoj koži. Ako ste dužnik, ovo Vam je jedini put rješavanja problema.

 

Ima i još jedan put - a to je da podmirite dug zbog kojeg nekretnina ide na dražbu, te se ovrha može doslovno obustaviti sekundu prije prodaje ako u tom trenutku vratite cjelokupni dug (sa pripadajućim novonastalim troškovima).

 

Želim Vam puno sreće i puno uspješniju budućnost od ove sadašnjosti ! Pozdrav, G.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raspiso se ja, a zaboravio odgovr na još jedno pitanje.

 

Ovrhovoditelj NE MOŽE NASLIJEDITI nekretninu. Nema tog zakona koji to oomogućava.

 

Ali, ... postoji nešto drugo. Ovrhovoditelj može umjesto duga na dražbi KUPITI nekretninu. Kao i svaki kupac.

 

Ako je on kupi na dražbi, nekretnina postaje njegova. Bez hipoteka/založnih prava/...

 

Ako je nekretnina procijenjena na veću vrijednost od iznosa dugova sa troškovima i kamatama, tada ćete dobiti razliku u novcu.

 

Ako je nekretnina manje vrijednosti od dugova... tada Vas čeka još jedan ovršni postupak.

 

Sorry, life is life (doslovno : život je život), c'est la vie (franc.: "takav je život"). Ja sam sve to iskusio. I to vrlo bolno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija