Jump to content

Kako se banke naplaćuju ako nemaju što uzeti? Konkretan slučaj!


hates

Preporučene objave

Znam da se negdje u temama krije i moje pitanje, no sada zbilja nemam vremena tražiti, pa ću jednostavno pitati:

 

Preminula osoba je bila zaposlena u državnoj firmi, ima par ovrha, par kredita i ukupni dug režija i prema bankama oko 300 000 kn.

Na svoje ime nema ništa! Nema nekretninu, jedino auto koji je na leasing, dakle pravi vlasnik mu je banka, razvedena je i ima jedno dijete (punoljetno, nezaposleno, nema ništa na svoje ime). I nema jamce.

 

Zanima me sljedeće - kako će se banke naplatiti ako nemaju što uzeti, kao u ovom konkretnom slučaju?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito se nikako neće naplatiti odnosno morat će otpisati potraživanje kao gubitak. Ali ...

 

Vaš opis mi djeluje malo neuvjerljivo. Koja bi to banka dala tolike kredite osobi bez imovine i bez jamaca? Napisali ste da preminula osoba i njezin nasljednik nemaju ništa "na svoje ime". Ako su imovinu prikrili fiktivnim prijenosom na druge osobe, banka može pokušati dokazati da se radi o fiktivnim prijenosima, a u krajnjem, ako se može dokazati da je svjesni cilj bio onemogućiti banku da se naplati, moglo bi se raditi i o kaznenom djelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš opis mi djeluje malo neuvjerljivo. Koja bi to banka dala tolike kredite osobi bez imovine i bez jamaca? Napisali ste da preminula osoba i njezin nasljednik nemaju ništa "na svoje ime".

 

Hvala Vam na odgovoru.

 

Osoba je imala solidnu plaću, krediti su iz dvije, tri banke (nenamjenski, auto kredit itd.), a ostali dugovi su se malo po malo nagomilali preko Amexa, Vise, Dinersa i došle su ovrhe za iste i za neke neplaćene režije.

I tako je, osobe nemaju ništa na svoje ime, jer su godinama nakon razvoda bili podstanari, stoga fiktivni prijenosi koje navodite nisu postojali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija