Jump to content

Ograda


državni

Preporučene objave

Pozdrav!

Zanima me savjet oko susjedove ograde koja je pričvšćena na zid naše ograde te želimo da je makne. Naime dok kuća još nije bila prepisana na mamu, baka i djed su mu dopustili da ogradu koja nije nimalo lagana ubuši u zid kuće. Kuća je na mami već par godina al sada nam je već dosta udaranja te ograde u naš zid od čega cijela kuća odzvanja, rupa u fasadi a ponajviše susjedovog bahatog i bezobraznog stava " mogu kako hoću". Njemu to pomicanje ograde ne bi bilo u interesu jer tada ne bi mogao ulaziti autobusima u svoju radionicu. Zanima me dali je on dužan maknuti ogradu na naš zahtjev, da li nam policija može tu kako pomoći ako on to ne želi ili bi morali to sudskim putem rješavati za što nemamo ni živaca niti novaca.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Zanima me savjet oko susjedove ograde koja je pričvšćena na zid naše ograde te želimo da je makne. Naime dok kuća još nije bila prepisana na mamu, baka i djed su mu dopustili da ogradu koja nije nimalo lagana ubuši u zid kuće. Kuća je na mami već par godina al sada nam je već dosta udaranja te ograde u naš zid od čega cijela kuća odzvanja, rupa u fasadi a ponajviše susjedovog bahatog i bezobraznog stava " mogu kako hoću". Njemu to pomicanje ograde ne bi bilo u interesu jer tada ne bi mogao ulaziti autobusima u svoju radionicu. Zanima me dali je on dužan maknuti ogradu na naš zahtjev, da li nam policija može tu kako pomoći ako on to ne želi ili bi morali to sudskim putem rješavati za što nemamo ni živaca niti novaca.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Poštovana!

 

Ako je zid sagrađen na međi tada je zid u vlasništvu oba susjeda , a ako je zid sagrađen samo na vašem posjedu tada Vaš susjed bi se trebao dogovoriti sa Vama o načinu rješenja problema.

Ponavljam ako je zid isključivo Vaš tada susjed nema pravo bušenja i montiranja nikakve ograde .

Problem možete rješiti samo privatnom tužbom a ne policijom.Savjet potrežite kod odvjetnika uz predočenje dokumentacije :vlasničkog lista i kopije katastarskog plana kako bi se utvrdilo na kojem djelu je zid sagrađen .Susjed ne smije oštečivati zajednički zid,već ga može koristiti do polovine debljine.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija