Jump to content

Parcelacijski elaborat za izgradnju nove kuće


viz

Preporučene objave

Molim Vas pomoć:

Namjeravamo izgraditi obiteljsku kuću u Jastrebarskom u dijelu gdje je napravljen detaljan plan uređenja.

Kupili smo od grada građevinsko zemljište koje je grad dobio provedbom parcelacijskog elaborata po DPU i koje se sastoji od dvije čestice (te dvije čestice su po planu za jedno gradilište poluugrađene kuće).

Napravili smo posebnu geodetsku podlogu.

Trebamo napraviti parcelacijski elaborat po DPU kojim spajamo dvije čestice u jednu.

Kod davanja zahtjeva za izdavanje rješenja o uvjetima građenja:

trebamo li imati proveden postupak spajanja parcelacijom dviju čestica u jednu građevinsku česticu ili možemo paralelno dati zahtjev za rješenje o uvjetima građenja i zahtjev za provedbom parcelacije po DPU?

Što nam treba projektant staviti u idejnom projektu za lokaciju objekta: obje postojeće čestice ili buduću novu česticu (geodet nam je mailom dao naziv nove čestice)?

Problem mi je što oba upravna postupka dugo traju...

Hvala unaprijed za odgovore!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da si sam odgovorim, pa možda nekome pomogne:

Ako postoji detaljni plan uređenja, najbolje je odmah napraviti parcelacijski elaborat i predati u ured graditeljstva da ga se potvrdi. Razlog je stoga što se onda rješenje o uvjetima građenja, projektna dokumentacija i konačni dokumenti svi baziraju na istoj čestici.

Zahtjev za rješenjem o uvjetima građenja se predaje kad isti ured izda potvrdu parcelacijskog elaborata.

Kolko će se to vremenski razvući... kako su slijepci rekli: vidjet ćemo :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da si sam odgovorim, pa možda nekome pomogne:

Ako postoji detaljni plan uređenja, najbolje je odmah napraviti parcelacijski elaborat i predati u ured graditeljstva da ga se potvrdi. Razlog je stoga što se onda rješenje o uvjetima građenja, projektna dokumentacija i konačni dokumenti svi baziraju na istoj čestici.

Zahtjev za rješenjem o uvjetima građenja se predaje kad isti ured izda potvrdu parcelacijskog elaborata.

Kolko će se to vremenski razvući... kako su slijepci rekli: vidjet ćemo :-)

 

parcelacija ne ide po pravilu, prije zahtjeva za gradnju(treba postojati razlog za parcelizaciju)...moje misljenje... to ide paralelno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Naveo sam da u mom slučaju za zemljište postoji DPU (detaljni plan uređenja) po kojem se radi parcelacija zemljišta.

Postupak na moje iznenađenje prošao ured, tj. dobio sam potvrdu parcelacijskog elaborata

i odmah predao zahtjev za rješenjem o uvjetima građenja.

Kad ne postoji DPU, radi se 1. zahtjev za rješenjem o uvjetima građenja, a parcelacija ide unutar tog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Sad unutar upravnog postupka dobivanja rješenja o uvjetima građenja, ipak uviđam da nemam nikakvih koristi od toga što sam išao na prethodnu parcelaciju. U biti ne treba se zamarati s time, već jednostavno odmah predati zahtjev za rješenje o uvjetima građenja.

No mene su naveli na takav redosljed iz projektnog ureda i geodet, a u biti to samo produžuje postupak i nema nekih koristi što ću prije imati parcelirano zemljište.

Ovo mi je jedna škola, pa neka bude nekome od pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija