Jump to content

Parnični postupak - tekući račun - NAGODBA


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

Da ne opisujem cijeli proces...... traje od 2008.

Ima naznaka za nagodbu po nedozvoljenom prekoračenju po tekućem računu banke.

 

- pokrenut prijedlog za ovrhu.... napravljen prigovor zbog relativne zastare i iz razloga što tužitelj u 4,5 godina nije pokrenuo nikakovu pravnu radnju kojom bi pokušao naplatiti dug. Smatram da opomene i tel. razg. nisu nikakova pravna radnja za potraživanje duga.

Prva parnica održana početkom 2011.

Druga parnica održana početkom 2012. i krajem 2012.

 

Zadnjom parnicom odlukom suda tužitelju se dodjeljuje rok od 30 dana radi očitovanja na zaprimljeni moj podnesak kao tuženika, te da će daljnja odluka uslijediti pismeno .

 

Provjerom u pisarnici suda rečeno mi je da je spis kod nadležnog sudca,a da ostale inf. ne mogu dobiti.

 

Ovih dana kontaktirao sam sa odvjetnikom tužitelja u namjeri nagodbe.

 

Tražim kredit od banke u uvečanom iznosu i oprosta kamata sa namjerom da otplatim samo glavnicu.

Odvjetnik izjavio da če me kontaktirati.

 

PITANJE: U slučaju nagodbe kako teče postupak ? Ako ima tko kakovih iskustava bio bi zahvalan na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Da ne opisujem cijeli proces...... traje od 2008.

Ima naznaka za nagodbu po nedozvoljenom prekoračenju po tekućem računu banke.

 

- pokrenut prijedlog za ovrhu.... napravljen prigovor zbog relativne zastare i iz razloga što tužitelj u 4,5 godina nije pokrenuo nikakovu pravnu radnju kojom bi pokušao naplatiti dug. Smatram da opomene i tel. razg. nisu nikakova pravna radnja za potraživanje duga.

Prva parnica održana početkom 2011.

Druga parnica održana početkom 2012. i krajem 2012.

 

Zadnjom parnicom odlukom suda tužitelju se dodjeljuje rok od 30 dana radi očitovanja na zaprimljeni moj podnesak kao tuženika, te da će daljnja odluka uslijediti pismeno .

 

Provjerom u pisarnici suda rečeno mi je da je spis kod nadležnog sudca,a da ostale inf. ne mogu dobiti.

 

Ovih dana kontaktirao sam sa odvjetnikom tužitelja u namjeri nagodbe.

 

Tražim kredit od banke u uvečanom iznosu i oprosta kamata sa namjerom da otplatim samo glavnicu.

Odvjetnik izjavio da če me kontaktirati.

 

PITANJE: U slučaju nagodbe kako teče postupak ? Ako ima tko kakovih iskustava bio bi zahvalan na odgovoru.

 

Ništa ! nitko ne zna odgovor....... čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

PITANJE: U slučaju nagodbe kako teče postupak ? Ako ima tko kakovih iskustava bio bi zahvalan na odgovoru.

 

Koji postupak, ovaj pred sudom? Ili postupak sklapanja nagodbe?

 

Jednostavno - sklopit ćete nagodbu pod uvjetima koje ćete uspjeti ispregovarati, bilo sudsku bilo izvansudsku, postupak pred sudom će se obustaviti od strane tužitelja ako tako ispregovarate i eto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji postupak, ovaj pred sudom? Ili postupak sklapanja nagodbe?

 

Jednostavno - sklopit ćete nagodbu pod uvjetima koje ćete uspjeti ispregovarati, bilo sudsku bilo izvansudsku, postupak pred sudom će se obustaviti od strane tužitelja ako tako ispregovarate i eto.

 

Hvala bum! Tužiteljev odvjetnik me nazvao danas tel. Nagodbu koju oni nude jednostavno je neizvedivo naplatiti u tako kratkom roku. Nadalje je isti izjavio da u roku 8 dana uplatim dug sa kamatama koji iznosi .... kn. ili će u protivnom poslati u FINA.

Ponavljam da nikakovo sudsko rješenje nisam dobio o presudi, a zadnja rasprava je bila krajem 2012. god. kojom prilikom je tužitelj dobio rok od 30 dana radi očitovanja na moj zaprimljeni podnesak kao tuženika, te da če daljnja odluka uslijediti pismeno.

 

Pitanje: Što i kako postupiti ako pošalju na FINU traženi dug, a ja nisam dobio ništa na posmeno od suda?

Zaštičen račun imam i uredno mi se na mirovini uzima svaki mjesec ( ovrha RTV pristojbe ) do 1/3.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste u postupku, još nije presuda donesena, i čekate pismeni poziv suda.

 

Inicirali ste nagodbu, i suprotna strana traži da platite određeni iznos novca, a ukoliko to ne učinite - u roku od 8 dana sve šalju na FINA-u.

 

Ako nemaju ništa pravomoćno, onda ne mogu slati na FINA-u. Dakle, ako govorimo o ovom postupku pred sudom-ako nije pravomoćno gotov - onda ne mogu slati na FINA-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste u postupku, još nije presuda donesena, i čekate pismeni poziv suda.

 

Inicirali ste nagodbu, i suprotna strana traži da platite određeni iznos novca, a ukoliko to ne učinite - u roku od 8 dana sve šalju na FINA-u.

 

Ako nemaju ništa pravomoćno, onda ne mogu slati na FINA-u. Dakle, ako govorimo o ovom postupku pred sudom-ako nije pravomoćno gotov - onda ne mogu slati na FINA-u.

 

Bum ! Ja nisam dobio ništa od suda, a niti od tužitelja na pismeno. Ne znam da li bi tužitelj mogao poslati potraživanja u nadležni HZMO koji isplačuje mirovine i jednostavno staviti u red naplate ili nešto tako sl. bez pravomočne presude.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija