Jump to content

Kucna radinost


Perpetum mobile

Preporučene objave

Da li kod osnivanja kucne radinosti imam pravo na bar kod?

Da li imam pravo na zdrastveno osiguranje ukoliko sam na birou?

 

Ima li itko da se posvetio ovoj temi ili se svodi samo na parole o dodatnoj "zaradi" (haha) za penzionere?

Lista koja se moze registrirati je arhaicna tj zastarjela i neupotrebljiva, vrijeme i tehnika idu dalje , problematiku treba doradjivati i uredjivati ali nemam nikog ko to vodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li imam pravo na zdrastveno osiguranje ukoliko sam na birou?

 

Ima li itko da se posvetio ovoj temi ili se svodi samo na parole o dodatnoj "zaradi" (haha) za penzionere?

Lista koja se moze registrirati je arhaicna tj zastarjela i neupotrebljiva, vrijeme i tehnika idu dalje , problematiku treba doradjivati i uredjivati ali nemam nikog ko to vodi.

 

I novo pitanje: Da li je moguce WEB SHOP registrirati kao kucnu radinost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji osnova osiguranja u mirovinskom osiguranju temeljem takvog rješenja ureda za gospodarstvo, dakle odgovor je da. No opreza radi, odite s tim rješenjem u HZMO pa vidite oko uvjeta za podnošenje prijave kod tog tijela. Problem će nastati vjerojatno ukoliko postoji obveza na podnošenje prijave u HZMO jerbo u tom slučaju postoje kaznene odredbe vezane uz rok o 8 dana od dana obavljanja te "kućne radinosti" kao i činjenice da u odredbama, odnosno osnovama osiguranja kod HZZO-a za sada ne postoji takva osnova osiguranja. O tom ću Vas problemu moći izvjetiti uskoro, obzirom na to da sam zatražio nekakva tumačenja tog i sličnih slučajeva.

 

Dakle uzmite to rješenje i odite za početak do HZMO. Dalje se u svakom slučaju čujemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija