Jump to content

građevinska dozvola - manjak metara od susjedove međe


anonimno

Preporučene objave

Da li imaš pisanu suglasnost susjeda?

 

Moraš imati pisanu suglasnot susjeda koji je pravi vlasnik parcele. Dakle izjava ovjerena kod javnog bilježnika i gruntovni izvadak za susjednu parcelu kojom se dokazuje da je suglasnost dao pravi vlasnik.

 

Pitanje je još da li na tu stranu kuće imaš plan staviti prozorkska okna. Ako ne nema razloga da ti ne daju dozvolu , ali ako si tamo planirao prozure sigurno nećeš dobiti dozvolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, ali to što velite nije istina. Ja Vam naprimjer mogu dati dozvolu da se po naseljenom mjestu vozite 150 kn/h ali policajac će Vas zaustaviti i sudac kazniti. Vaša obrana da sam Vas ja ovlastio da vozite tom brzinom nema nikakvog pravnog značenja.

Jednako je i kod gradnje. Ja Vam kao prvi susjed ne mogu dati dozvolu da gradite nelegalno jer nemam ovlast da mijenjam zakon. To što sam prvi susjed ne daje mi pravo da promijenim zakon. Ja se mogu sa nelegalnom gradnjom složiti ali to neće učiniti nasljednici, ili kupci, ili podstanari, ili vatrogasci itd.

Postavljaocu pitanja na žalost ponavljam: bez rušenja ništa (barem dok se ne promjeni zakon).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl 33 gup zagreb je primjer

Ako građevina ima otvore prema susjednoj građ. čest od te čest mora viti udaljena najmanje 3,0 m, ako urbanim pravilima ove odluke nije drugačije određeno.

Kada urbana pravila to dopuštaju građevina može biti udaljena manje od 3,0 m ali ne manja od 1,0m od međe susjedne građ. čest. (ne odnosi se na među prema javnoj površini). U tom slučaju se na građevini ne smiju graditi otvori prema susj građ. čest.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ali taj članak je samo dio teksta u kojem piše na koje se područje taj članak primjenjuje. Kad ste već spomenuli Zagreb, onda ste vidjeli da imaju posebna pravila za razna područja, kvartove, čak i ulice. Prema tome, ako su čovjeku rekli da na toj parceli mora biti 3 metra daleko, onda sigurno imaju uporište u nekom dijelu plana. Inače, po starom GUP-u je bilo minimalno 3 m, a po novom će bit odnosno već je 5 m. Pa sad ti sagradi na 1 metar i pozivaj se rukovodiocu bagera na članak 33.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ja sam samo dao jedan primjer, nisam htio ulaziti u polemiku.

svaka gradnja se mora izvesti sukladno urbanistickim planovima na navedenoj mikrolokaciji i to je to.

ovaj clanak koji sam iznio je bio samo primjer toga.

naravno da za svaki kvart postoje druga pravila.

stoga nikake suglasnosti susjeda tu ne pomazu ako nije dozvoljeno urbanistickim planovima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija