Jump to content

kredit za vozilo


anonimno

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

Ako se uskoro ne dogovorite sa bankom, onda cete proci kao ja.

 

Placao sam vozilo na kredit 20 rata, i dospio sam u gabulu sa placanjem.

 

Kredit je ugovoren na 84 rate, 7 godina.

 

Banka je raskinula ugovor o kreditu nakon 3 neplacene rate i nekoliko opomena koje su masno naplacene.

 

Od vrijednosti vozila po kreditu sa iznosom 184000 kn, otplatio sam 20 rata po 1700 kn.

 

Banka je nakon nemogucnosti naplate svojieg potrazivanja drugim putem zatrazila od Croatia osiguranja, gdje je kredit osiguran, isplatu osiguranja po kreditu.

 

Croatia je isplatila ostatak vrijednosti vozila banci.

 

Croatia mi salje dopis u kojem me traze za to vozilo 87000 kn u roku od 15 dana ili ide kaznena prijava, prijava MUP-u za oduzimanje vozila, prekrsajna prijava ...

 

Ponudili su mi varijantu da ili platim ili da im vratim vozilo te ce se oni naplatiti dijelom iz vozila a ostatak moram vratiti.

 

Drugim rijecima : platio sam cca 34000 kn, imao sam auto 2 i pol godine, sada ga moram vratiti, na trzistu ce dobiti za njega cca 35000 kn, a ostatak od 52000 kn moram isplatiti u nekoliko rata.

 

Poanta ? Komentar ? Dobro procitajte i sami odlucite.

 

Moj savjet : sto prije se dogovorite sa bankom ili pronadjite dodatan izvor prihoda. Sve ostalo je uzas i koma. Ostajete i bez novca i bez auta i jos potencijalno idete na drzavni smjestaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti, sve piše u ugovoru koji je ovjeren kod javnog bilježnika. Obzirom da su ugovori od banke do banke različiti, treba u direktnim pregovorima s njima (s bankom) vidjeti koje opcije stoje na raspolaganju. U svakom slučaju na vrijeme se obratiti kreditnom odboru i zatražiti prolongaciju, iako sam vrlo skeptičan po tom pitanju. Mislim da će prije posegnuti za svim elementima prisilne naplate no izaći u susret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Auto mozete prodati, to je istina.

 

Ali, knjizicu vozila necete dobiti tako dugo dok banci ne isplatite onaj iznos koji oni traze.

 

To je u pravilu, nakon 20 mjeseci otplate kredita, jos uvijek gotovo ona ista vrijednost kojui biste platili kada biste za kes kupili auto.

 

Banke uvijek zaradjuju, i to je to. A mi tupani poticemo njihov rast i idemo u bijedu zbog limenog ljubimca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija