Jump to content

Sudužnik u kreditu- hitno trebam pomoć!!


fiker

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam ovakav problem:

 

Osoba-1 je sudužnik u kreditu osobi-2(osoba-1 je kćer osobi-2). Kredit je podignut u zagrebačkoj banci... Nakon nekog vremena osoba-2 prestane plaćati kredit budući je ostala bez posla, i banka sjeda na račun osobi-1, te se uredno naplaćuje sa plaće osobe-1 koja je cijelo vrijeme u radnom odnosu.. Osobi-1 blokiraju račun tako da joj ostaje 1/3 plaće i ima zaštićeni račun, ostalo uzima banka cca1700 kn... Ove godine smo otišli u poslovnicu zagrebačke banke(osoba-1) te smo tražili od banke da nam kaže koliko još imamo za otplatiti kredita na što nam je ona rekla da ima još više od polovice kredita, iako je kredit već sada trebao biti pred otplatom... Na moje pitanje kako to da ima još toliko za otplatiti, službenica kaže da je banka otkazala kredit i naplatila cijeli kredit kao jednu ratu te da otada osoba-1 otplaćuje samo kamate... Službenica nam je predložila reprogram kredita, međutim ispada da opet treba dići kredit u iznosu početnog kredita.. Moje pitanje glasi:

 

1. Dali se banka može na takav način naplatiti(čitav kredit naplatiti odjednom, iako ima sudužnika od kojeg uredno naplaćuje rate)?

2. Ima li tu nekakve osnove na tužbu?

3. Dali ići u reprogram na ovaj način?(šta nam preostaje?)

 

Molim Vas ako itko ima ikakav savjet i sličnu situaciju da mi odgovorite, hitno je!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morali ste dobiti otplatni plan za kredit.

svake godine ste morali dobiti izvješčekoliko je kredita otplaćeno.

iz tih poznatih činjenica nije teško izračunati koliko je duga ostalo .

 

ako nešto bitno trebaš od banke (ili bili koje druge ustanove) tražiš pismeno preporučeno i sa povratnicom ili na kopiju zahtjeva ovjere primitak primitak istog, što čuvaš).

blablablabla nečeš ništa postiči. samo živciranja i šetnju.

 

pismeno traži otplatni plan za kredit (ako ga niste dobili), izvješča o uplaćenim ratama kredita.

 

kad isplatite kredit tražiti (pismeno ) potvrdu da je kredit otplaćen, povrat mjenica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija