Jump to content

Izvanredni liječnički pregled


Damir Cvitkovic

Preporučene objave

Pozdrav!

Oduzeta mi je vozačka dozvola zbog alkohola na 4 mjeseca,platio sam kaznu i uskoro mi treba isteć zabrana.Prije par dana sam dobio dopis da moram napravit izvanredni liječnički pregled.Spletom okolnosti sam prije nekog vremena (manje od 6 mjeseci) radio liječnički za pilota parajedrilice,da li mi taj liječnički slučajno vrijedi i u ovom slučaju?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, jer za vozače postoji poseban obrzac uvjerenja u kojemu ima i naznaka "Na temelju članka 230. i 231. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, broj 67/08) i Pravilnika o zdravstvenoj sposobnosti vozača i kandidata za vozače povodom izvršenog zdravstvenog pregleda potvrđuje se da je zdravstveno....".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

...da se nadovežem na temu...

Za tri dana mi završava zabrana upravljanja vozilom (provjereno u policija prije nekih mjesec dana). Po zakonu sam trebao biti upućen i na izvanredni liječnički pregled. Međutim nisam dobio nikakav dopis za liječnički. Šta dalje? Počinjem voziti nakon što mi istekne zabrana? Ne želin nikakve nedoumice kad san već odradio zabranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nisu ništa poslali onda možeš vozit.E sad postoji mogućnost da ti uopće nisu poslali i da to nisu ni kod sebe evidentirali ili da nisu poslali ali su evidentirali.To možeš provjerit samo kod njih.Ako dođeš zbog njihove zaboravnosti mogu ti ga poslat pa onda nije dobro a ako su ga samo zaboravili (ali imaju još vremena) onda si u plusu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru iako je malo zakompliciran.

Dakle:

-moguće da uopće me ne upute na liječnički??? (neko nešto zaboravija - ova opcija mi se sviđa)

-može dopis za liječnički doći i nakon što već vozim? (malo glupo, al takvi smo kakvi smo)

-dali postoji mogučnost da me zaustave pa ja ispadnem u prekršaju (a nisam kriv jer nisam dobio poziv za pregled)?

Ipak ne bih se sam otišao prijavit, nego planiram početi voziti kad istekne zabrana.

Idem na opciju da je neko nešto zaboravio.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dobro...

Ja sam u utorak za volanom (ponedjeljak je zadnji dan zabrane), pa šta bude...

Javim se ako bude kakvih promjena (dođe/ne dođe poziv na liječnički, "problemi" ili "sve OK" pri eventualnom zaustavljanju od prometne policije,...), tako da ako tko bude imao sličnu situaciju dobije neka saznanja iz mog slučaja.

Pozdrav i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija