Jump to content

Molim Vas za pomoć


Matea14

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima..imam jedno pitanje, pa bi Vas molila za pomoć.

Naime, moj je suprug imao malu saobračajnu nesreću, gdje je on bio kriv. Ukratko, prešao je na lijevu stranu kolnika i započeo pretjecati moped, te vračajći se u svoju traku zadnjim dijelom svoga vozila udario je u prednji dio mopeta uslijed čega je vozač mopeda pao i zadobio prijelom lijeve palčane kosti, koja povreda je teške naravi.

Do sada nije bio nikako kažnjavan, a alkotest je bio negativan.

Molim Vas pomoć, kakvu kaznu bio mogao očekivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprug će vam biti optužen za kazneno djelo izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu iz čl. 227. st. 2. KZ-a (nehaj). Propisana kazna za navedeno kazneno djelo jeste kazna zatvora u trajanju do 3 godine. Obzirom navodite kako vam suprug do sada nije bio kazneno osuđivan, državno će odvjetništvo navedeni predmet riješiti sa kaznenim nalogom sa uvjetnom osudom - po mojoj procjeni 6-8 mjeseci uvjetno na 1 godinu. Nemojte prigovarati kaznenom nalogu, protekom roka za prigovor on postaje pravomoćan i počinje teći ovaj rok kušnje od 1 godine. Dakle, ništa strašno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija