Jump to content

Obavezno polaganje državnog ispita ?


Asja1

Preporučene objave

Zanima me da li je polaganje državnog stručnog ispita obavezno, tj. ako osoba završi stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, što se događa ako nakon toga slučajno ne položi državni? Da li joj se priznaje stečenih godinu dana iskustva, mora li vratiti neke novce i slično? Na kraju krajeva, ima li sutra manje šanse za zaposliti se zbog nepoloženog državnog? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Ne bi trebala imati manje šanse se zaposliti jer je najbitnije STEĆI ISKUSTVO, staž ipak ostaje, ali i mene zanima što ako se ne položi taj ispit.

 

On bi po Zakonu o državnim službenicima čl.61.st.3 trebao biti opcionalan , ali iz nekog razloga kod rada u drž. tijelima HZZ inzistira na njemu, valjda da imaju dokaz o uspješnom o(ne)sposobljavanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
Zanima me da li je polaganje državnog stručnog ispita obavezno, tj. ako osoba završi stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, što se događa ako nakon toga slučajno ne položi državni? Da li joj se priznaje stečenih godinu dana iskustva, mora li vratiti neke novce i slično? Na kraju krajeva, ima li sutra manje šanse za zaposliti se zbog nepoloženog državnog? Hvala

 

Može li netko komentirati ako se ne položi DSI, koje su sankcije. Pogotovo me zanima dio da li se mora vratiti novce koje je HZZ uplacivao, dobio sam jučer pismo od HZZ-a gdje me traže da im dostavim u roku 8 dana potvrdu o DSI, a naravno nisam ga položio jel se ne planiram baviti tim zanimanjem. Hvala na brzom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija