Jump to content

Preseljenje u inozemstvo


aurora borealis

Preporučene objave

Moja bivša supruga planira dugotrajni odlazak odnosno život u inozemstvu (posao na drugom kontinentu). Iz tog braka imamo troje djece starosti 18,17 i 5 godina. Svi smo pozvani na razgovor CZSS.

Najstarije dijete (18) bi ostalo živjeti i studirati u RH. Živjela bi u majčinom stanu. Drugo dvoje bi bivša povela sa sobom.

Bivša je došla na ideju da ukupan iznos alimentacije za troje djece uplaćujem djetetu na studiju u RH.

 

Ne namjeravam se protiviti njenoj odluci u pogledu odvođena djece, no volio bih znati koja su moja prava i daljnje obaveze prema djeci

1. kako se reguliraju viđanja s djecom

2. što je s alimentacijom

 

Drugim rječima koja ja prava imam (uključujući i postupak pred CZSS) i kako da se maksimalno zaštitim?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da ste suglasni sa preseljenjem djece, vrijeme koje ćete provoditi s djecom možete dogovoriti prema realnim mogućnostima, obzirom da je riječ o drugom kontinentu.

 

Uzdržavanje nije jako razborito kompenzirati. Dapače, uopće nije razborito, jer ste dužni uzdržavati svako svoje dijete (koliko ih god imali), pa bi se moglo dogoditi da dugujete ono što vam se čini da ne dugujete. Dogovorite iznos po djetetu ako se možete dogovoriti, iako računica pri plaćanju ne pokazuje razliku (od npr iznesenog prijedloga) u vašim izdacima za uzdržavanje djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija