Jump to content

Ginekologica radi probleme sa doznakama


Josip Crncic

Preporučene objave

Pozdrav,

probati ću biti kratak, kronološkim redoslijedom.

 

1.12.2013.

Cura mi je radila, počele su mučnine i vrtoglavice.

2.12.2013.

Cura nije otišla na posao već kod doktora, u bolnicu te na kraju ginekologici. Ginekologica joj je rekla da dođe sljedeći dan sa testovima za trudnoću.

3.12.2013.

Ginekologica je pogledala testove i naručila ju 20.12. na prvi ultrazvuk, a do tada da ostane kod kuće, da ne ide raditi i da će joj tada dati doznake(komplikacije u trudnoći).

20.12.2013.

Obavljen prvi ultrazvuk, ginekologica kaže da je trudna 8 tjedana te ju je naručila za sljedeći pregled 24.01.2014. i nadodala da dođe 30.12.2013. po doznake(tek tada jer si je ginekologica uzela godišnji tjedan dana).

30.12.2013.

Ginekologica joj daje doznake ali samo od 30. do 31.12.2013.!!

 

Gdje su doznake za razdoblje od 2. do 30.12.2013.?!

Tijekom tog razdoblja nije bila sposobna za rad i rečeno joj je da ostane kod kuće!

 

Bili smo kod ginekologice i bezuspješno se pola sata raspravljali, kaže ona da se ne može vraćat u 2013. i to nama napisat blabla...?!

 

Zvao sam raznorazne brojeve i saznao da se može vratiti godinu unazad, čak i da ručno može napisati doznake!

 

Šefica zove i hitno traži doznake radi obračuna plaće koji je ako se ne varam do 9. u mjesecu.

 

Šta da radimo?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša djevojka nije mogla otići na bolovanje temeljem usmenog dogovora s ginekologom.

 

Bolovanje se "otvara" kod izabranog liječnika, a tom prigodom se dobiva i potvrda o bolovanju koju u određenom roku treba odnijeti na radno mjesto. U ovisnosti o dijagnozi na toj je potvrdi navedeno očekivano trajanje bolovanja.

 

Ukoliko je poštivana procedura i poslodavac u roku izviješten o bolovanju odgovarajućom potvrdom na početku nedolaska na posao, nema zapreke za izdavanje doznake, jer postoji pisani trag o tome tko je naložio bolovanje.

 

Bojim se da to ovdje nije bio slučaj i da liječnik ne može izdati doznaku retrogradno

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Liječnici od 2012. godine nemaju veze sa trudničkim bolovanjima, znači ginekologica je trebala otvoriti to bolovanje. Ali da, u pravu ste, izgleda da je između njih dvije došlo do nekakvog nesporazuma i to bolovanje nije otvoreno te na temelju toga ginekologica ne može izdati doznake. Mislim, mogla bi ona, zvao sam pravnu službu, doznake može napisati i ručno za bilo koji period 12. mjeseca prošle godine, ali to je njena dobra volja. Na kraju smo uspjeli riješiti da pola te "rupe" pokrije ona a pola doktor, tako da će na kraju mislim sve biti u redu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija