Jump to content

Molim za pomoć kazna do 6 mjeseci zatvora


anonimi

Preporučene objave

Molim vas za pomoć dobio sam pravomoćnu presudu od vrhovnog suda u trajanju od 6 mjeseci zatvora a odnosilo se na zlouporabu položaja,pa ako mi možete odgovoriti na nekoliko pitanja .

1.zanima me gdje bi trebo služiti kaznu zatvoreni ,otvoreni ili poluotvoreni tip zatvora iz pule sam i tu imamo i zatvoreni i otvreni tip.

2.koji razlog može biti da nisam dobio rad za opće dobro.

3.dali postoji kakva mogućnost da kaznu promjenin za rad za opće dobro.

 

Napomena nikad nisam bio nizašto osudivan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.zanima me gdje bi trebo služiti kaznu zatvoreni ,otvoreni ili poluotvoreni tip zatvora iz pule sam i tu imamo i zatvoreni i otvreni tip.

 

Prema Zakonu o izvršavanju kazne zatvora (čl. 49. st. 1.), kazne zatvora u trajanju do 6 mjeseci izvršavaju se u zatvoru/kaznionici prema mjestu osuđenikova prebivališta/boravišta, a kakav će to bit tip kaznionice konkretno, to će se odlučiti po pribavi svih relevantnih podataka.

 

2.koji razlog može biti da nisam dobio rad za opće dobro.

 

Očito je i VSRH procijenio da se specijalno-preventivna svrha može ostvariti isključivo bezuvjetnom kaznom zatvora, jer prema KZ-u kratkotrajne kazne zatvora (one do 6 mjeseci) - iznimne su i izriču se isključivo u situaciji, kada se nijednom drugom vrstom kazneno-pravne sankcije ne bi mogla ostvariti svrha kažnjavanja.

 

3.dali postoji kakva mogućnost da kaznu promjenin za rad za opće dobro.

 

S obzirom da je i VSRH potvrdio navedenu kaznu, šanse (po mom mišljenju) ne postoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...i ako mi mozete reci kada najranije mogu izaci .

 

Teoretski, moći ćete tražiti uvjetni otpust nakon izdržane polovice kazne (3 mjeseca), ali i to vam ne garantira automatski izlazak nakon tog vremena, jer opet mora proći procedura koja je propisana zakonom, tako da je u optimističnoj varijanti realno očekivati izlazak najranije za 4 ili 5 mjeseci.

 

Možete pokušati i sa molbom za pomilovanje Predsjedniku RH, ali i to vam ništa ne garantira. No, vrijedi probati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To vam zavisi od više faktora, a u ovom slučaju ponajprije o smještajnom kapacitetu zatvora/kaznionice u mjestu vašeg prebivališta. Ako mjesta ima, možete očekivati poziv suca izvršenja uskoro ili kroz par mjeseci. Ako s druge strane mjesta nema, moglo bi se otegnuti.

 

Kada ćete dobiti poziv suca izvršenja i od njega primiti rješenje o upućivanju, na isto ćete moći izjaviti žalbu koja odgađa izvršenje rješenja, te molbu za odgodu izvršenja kazne zatvora iz razloga koji su taksativno navedeni u čl. 54. Zakona o izvršavanju kazne zatvora.

 

Kada nešto dođe, slobodno se opet javite, pa ćemo vidjeti što dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slucaju da se dokaze da je osoba u ovom slucaju ostecenik lazno iskazivo na sudu , konretno nije mjenjo iskaz vezano za moj slucaj vec je na neka pitanja koja su mu postavljena tijekom rasprava pred sudom lagao dali to moze meni u mom postupku pomoci jer je cijeli slucaj voden iskljucivo rijec protiv rijeci

 

Teoretski - može vam pomoći, ali isključivo ako taj svjedok bude pravomoćno osuđen za kazneno djelo davanja lažnog iskaza, što bi bila osnova zbog koje biste mogli tražiti obnovu kaznenog postupka.

 

Ali, čak i da se to dogodi - vi ćete do tada već gotovo sigurno izdržati kaznu u cijelosti (jer postupak prema njemu sasvim sigurno neće biti ekspresno riješen), a u konačnici ostaje i vrlo upitnim uopće postojanje tog djela, obzirom kažete cit. "konretno nije mjenjo iskaz vezano za moj slucaj vec je na neka pitanja koja su mu postavljena tijekom rasprava pred sudom lagao".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Dali mozda poznajete neki drugi pravni put po kojem bi to mogao odgoditi kako bi mogao nesto zaraditi da bi mogao ostaviti supruzi i djeci kako bi mogli od neceg zivjeti dok se ja nevratim s obzirom da mi je pravomocna presuda stigla prije 25 dana a u ponedjeljak sam vec dobio rjesenje o upucivanju i to do 11.3 se trebam javiti u zatvor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ako si osuden na disciplinskom za jedno djelo zakoje ti je presuda glasila da si nareceno dijelo napravio u ulici npr. Ilica , a nakon te presude si na zupanijskom sudu za isto djelo osuden u drugoj ulici koja je udaljena 2 km od ilice dali postoje kakvi pravni ljekovi koji se mogu poduzeti vezano za navedeno s tim da nije bili nikakvih razlika u dokazima izmedu sudova .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo - disciplinski postupak i kazneni postupak dva su potpuno različita postupka. Jednog provodi sud, a drugog poslodavac odnosno ovlašteno tijelo. Zaštitni objekti nemaju veze jedno s drugim. Tako da ne dolazi u obzir res iudicata. Evo i službene verzije - http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Ustav/C12570D30061CE54C1257B26004FB0EB?OpenDocument

 

Drugo - teoretski govoreći, čak i da bi bila moguća primjena res iudicate, moralo bi se raditi o potpuno identičnom činjeničnom supstratu, a u vašem primjeru to nije slučaj, jer prvo kažete Ilica, a onda npr. Jurišićeva ili Frankopanska. Nije isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija