Jump to content

zastara izvršenja kazne


glela

Preporučene objave

Poštovani,

molim hitno pomoć!!!!

presudom od 14.06.2012. opozvana je uvjetna osuda na kaznu zatvora u trajanju od 8 mjeseci za optužni prijedlog iz 2007.g. 10.11.2012. se upućuje na izdržavanje kazne ali je poslan zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne Vrhovnom sudu.Sada je 09.01.2014 došlo rješenje da zahtjev nije dopušten.

Zanima me da li je došlo do zastare izvršenja kazne, kome i temeljem čega pisati žalbu ili molbu.

Hvala

Ps

Kad je poslan zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne po čl.414-417 ZKP manji dio duga je plaćen, sad me još zanima da li ako se opet plati dio duga da li mogu opet poslati putem općinskog suda zatjev za izvanredno ublažavanje kazne i molbu da se zadrži izvršenje do odluke Vrhovnog suda kao prije.

Još jednom Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...presudom od 14.06.2012. opozvana je uvjetna osuda na kaznu zatvora u trajanju od 8 mjeseci za optužni prijedlog iz 2007.g. 10.11.2012. se upućuje na izdržavanje kazne ali je poslan zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne Vrhovnom sudu.Sada je 09.01.2014 došlo rješenje da zahtjev nije dopušten.

 

VSRH je donio jedinu moguću odluku. Zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne moguć je isključivo glede odluka koje su postale pravomoćnima zaključno s danom 31.08.2011.

 

Kako je u vašem slučaju presuda kojom je opozvana uvjetna osuda postala pravomoćnom u 2012., spomenuti zahtjev više nije moguć, jer ga novi ZKP više ne predviđa.

 

Zanima me da li je došlo do zastare izvršenja kazne, kome i temeljem čega pisati žalbu ili molbu.

 

Zastara nije nastupila, a nastupit će tek protekom 6 godina od dana pravomoćnosti presude kojom vam je opozvana uvjetna osuda, dakle negdje u 2018.

 

Kad je poslan zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne po čl.414-417 ZKP manji dio duga je plaćen, sad me još zanima da li ako se opet plati dio duga da li mogu opet poslati putem općinskog suda zatjev za izvanredno ublažavanje kazne i molbu da se zadrži izvršenje do odluke Vrhovnog suda kao prije.

 

Moj savjet -

 

1. naknadite u cijelosti štetu oštećeniku, pa zatim temeljem čl. 384. KZ-a i čl. 180. ZKP-a, uputiti zahtjev prvostupanjskom sudu, u kojem ističete činjenicu potpuna vraćanja duga oštećenom, te molite za "zamjenu" kazne zatvora u rad za opće dobro,

 

2, podnijeti molbu za pomilovanje Predsjedniku RH, i

 

3. na rješenje o upućivanju suca izvršenja obavezno izjaviti i žalbu, i molbu za odgodu izvršenja kazne zatvora.

 

A najbitnije u cijeloj priči - angažirajte odvjetnika specijalistu za kazneno pravo da vam on to posloži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija