Jump to content

komplicirana ostavinska


miljac01

Preporučene objave

postovani,

 

dobio sam poziv na ostavinku raspravu koja ce se drugi put održati za dva tjedna.

radi se o ostavini pokojnog NN koji je bio bratic moga pokojnog oca. NN nije imao djece niti živuce roditelje. također je bio psihicki bolesnik smjesten u ustanovi.

brigu o njemu je preuzela teta moga oca koja je također teta pokojnog NN.

neznam dali je imala punomoć za obavljanje pomoci pokojnom i njegovoj majci dok je bila ziva.

majka pokojnog je umrla prije desetak godina i ukop je obavila spomenuta teta pritom ne obavještujuci nikog od zivuce rodbine sto je također napravila sa njenim sinom.

 

na prvoj raspravi bio sam pozvan kao jedini nasljednik uz tetu mojeg pokojnog oca!

jedino sto mi je sutkinja mogla reci da se spominju dva stana za koje nije dobila nikakve dokumente i da postoji neki dug od 40 000 kn koji se teta obvezala platiti ali on jos nije placen!

također sam na sudu izjavio da postoji jos živućih nasljednika, te sam naknadno dostavio obiteljsko stablo!

bojim se muljaza jer mi je sumnjivo da je ďoticna teta kao naslijednike zaboravila navesti vlastite sestre i nećake!

a i vecina njih zivi u dalmaciji pa je moguce da je racunala sa tim da necu doci do nekih podataka

nitko od rodbine baš ne razgovara sa doticnom tetom i rekli su da ce se odreci naslijedstva zbog bojazni od dugova posto ona zivi iznad svojih mogucnosti!

također je doticna isključila telefon i do nje se nemoze doći!

rasprava je za dva tjedna i ovog puta je pozvano vise naslijednika ali nitko od nas nezna nista o imovinskom stanju pokojnog NN ili njegovom financijskom stanju koji je između ostalog povratnik iz inozrmstva.

jedini uvid u to stanje je imala teta koja je kakti skrbila ta njega

 

sta da radim ako mi se postavi pitanje dali prihvacam ili ne, a nije ustanovljeno činjenično stanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija