Jump to content

Molim savjet, lokacijska, građevinska dozvola


anonimno

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Evo, imam jedan problem pa me interesira ima li kakvih zakonskih odredbi na koje bi se mogao pozvati prilikom žalbe.

 

Posjedujem teren od 1000 m2 koji se nalazi uz more na jednom našem otoku. Na susjednim terenim oko moga izgrađene su kuće sa apartmanima i one su dobile sve potrebne dozvole, tj. legalizirane su. To područje je sa novim prostornim planom određeno za sportsko-rekreacijsku zonu iako je kompletno izgrađeno (osim par terena). Takva zona dopušta gradnju nekih sportskih sadržaj tipa igrališta, terena za mini golf i slično. Po tome ispada da je moj teren namjenjen za tako nešto što mene ne interesira jer živim dosta daleko od tamo. Sad me zanima dal se mogu pozvati na neki stavak zakona da mi se dopusti prenamjena (gradnja) nekakvog bungalova ili kuće pošto su sve oko tog terena već izgrađene kuće koje posjeduju sve potrebne dozvole i ucrtane su u planove.

 

Zahvaljujem

 

S poštovanjem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovorima. Da, ispada tako da ustvari ne mogu ništa legalno. Da sam kao svi drugi gradio bespravno danas bi mi to bilo legalizirano, valjda je to jedini put kod nas u RH.

 

Taj komad zemlje je jedino što je ostalo od nasljeđa od kuda smo porijeklom, a željeli smo nešto sagradit da možemo povremeno doć jer imamo tamo još rođaka i prijatelja. Nije nam bila ideja da gradimo apartmane, nego čisto za familiju da može doć u svoje kad želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija