Jump to content

kupio motor a na motoru blokada od kredita,fine


187soldier

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Kupio sam motor u 7.mj te smo napravili kupoprodajni ugovor kod javnog bilježnika,

Pošto je registracija vrijedila do 4.mj sljedece godine nisam radio prepis te registraciju odma...(porez sam platio)

sada sam odlucio prodati motor te saznao da je vlasnik prije mene imao motor pod kreditom te ga nije zakljucio i s toga ne mogu napraviti prepis motora ni na sebe ni novog vlasnika(u policiji su mi rekli) ..kontaktirao sam vlasnika te je on u banci dobio potvrdu da je placeno no navodno traje proces da ta potvrda dođe do policije,fine...(prošlo je 20dana i na policiji je jos uvijek blokada)

no dolazi i do komplikacija da i na fini stari vlasnik ima neki dug od 5000kn...

 

zanima me što mogu poduzeti glede situacije? :bang:

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od bivšeg vlasnika tražiti da otkloni pravne nedostatke (pismeno preporučeno i sa povratnicom. rok godinu dana.) ili podnosite tužbu za raskid ugovora.

ZOO

Pravni nedostaci

Članak 430.

(1) Prodavatelj odgovara ako na prodanoj stvari postoji neko pravo trećega koje isključuje, umanjuje ili ograničuje kupčevo pravo, a o čijem postojanju kupac nije obaviješten, niti je pristao uzeti stvar opterećenu tim pravom.

(2) Prodavatelj nekog prava jamči da ono postoji i da nema pravnih smetnji za njegovo ostvarenje

Obavješćivanje prodavatelja

Članak 431.

Kad se pokaže da treća osoba polaže pravo na neku stvar, kupac je dužan obavijestiti prodavatelja o tome, osim kad je to prodavatelju već poznato, i pozvati ga da u razumnom roku oslobodi stvar od prava ili zahtjeva trećega ili da mu, kad su objekt ugovora stvari određene po rodu, isporuči drugu stvar bez pravnog nedostatka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija