Jump to content

profesor udaren od strane učenika


aniola

Preporučene objave

Poštovani, imam jedno pitanje.. moj otac je srednjoškolski profesor koji je dobio udarac od učenika u razredu, ima ozljedu oka... učenik je maloljetan i navodno psihički bolestan, već se liječio u psihijatrijskog bolnici. zanima me, od koga se može tražiti odšteta u ovom slučaju? od škole, od države?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ishoditi traumatološki list iz kojeg će se utvrditi ozljede. Otići kod odvjetnika (dobrog i kvalitetnog odvjetnika) utvrditi svjedoke, a odvjetnik će vas dalje uputiti i objasniti što morate dalje uraditi (i naravno, zatražiti odštetu -škola....bezobrazni učenici...stres.......udri po svemu i svima).

 

Da li je bila policija i postoje li svjedoci događaja?

 

Balavci-pubertetlije su u ova vremena prilično "bahati" ali može se i njima "stati na rep" ili njihovim roditeljima.

 

Za profesore i nastavnike su došla teška vremena (režu im plaće, moraju paziti što rade...balavurdija postala bezobrazna).

 

A roditelji brane svoju djecu.

 

Eh, da sam ja profesor, ne bi to tako moglo (bilo bi batina-i reda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto tata nije zatražio pravnu pomoć?

 

Možda ne znaš pravu istinu, tj. što se zapravo dogodilo?

 

Treba se posavjetovati sa odvjetnikom je "mrlja" mu je ostala u profesorskoj karijeri.

 

Može se i ta mrlja izbrisati, ali neću o tome pisati jer imam kratak fitilj i brzo bih ja to riješio (i vjerojatno ostao bez posla) .............

 

I odgoj roditelja je tu utjecao na ponašanje tog giliptera koji je imao hrabrosti udariti profesora.....

 

Mislim da nisi napisala sve što se dogodilo da je došlo do takve situacije.

 

Ima profesora koji ocjenama zlostavljaju svoje učenike (daju im loše ocjene, imaju zeznut kriterij ocjenjivanja pa je učeniku "pukao" film)..................

 

Mislim da i tvoj otac zna da je možda negdje pogriješio.

 

Odvjetnik će vam objasniti ...............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Škola je dužna u roku od 8 dana prijaviti ozljedu na radu.Kada oni popune formular isti se nosi svom izabranom liječniku,pa kad ga on dopuni i odredi bolovanje-pretpostavljam da je bolovanje potrebno,a ako je ozljeda na radu bolovanje se nadoknađuje u cijelosti, isti formular sa ostalom medicinskom dokumentacijom nositi osobno na HZZO da potvrde ozljedu na radu.Zatim otići na Croatia osiguranje,jer MZOS tamo osigurava svoje zaposlenike i ispuniti zahtjev za odštetu.Nakon 2-3 mjeseca bit će pozvan na pregled i utvrđivanje stupnja invaliditeta i sukladno tome će se isplatiti odšteta.Eto,to je ono što se tiče škole.Samo neka obavi to u zadanom roku,tj.neka mu škola izda popunjeni formular u roku.

Isplatu odštete može tražiti i od banke u kojoj ima otvoreni tekući račun,eh,sad znam da ta mogućnost postoji u PBZ banci,a za druge ne znam.Što se tiče odgovornosti maloljetnika,psihijatrijsko liječenje mu je samo olakotna okolnost ukoliko nije učenik završnog razreda,tj.blizu punoljetnosti....maloljetnici su dobrano zakonom zaštićeni,pa mislim da je najgore što mu se može desiti da bude isključen iz škole...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Nema opravdanja za takvo ponašanje pubertetlija ,ali moram Vam reći da poneki profesori si dozvoljavaju svašta .U jednoj OŠ u PGŽ nastavnica iz muzičkog odgoja vrijeđa sve đake od reda i koristi riječnik neprimjeren jednom nastavniku .Učenici su se žalili ,a ona je samo

priprijetila da će oni sada vidjeti svoga boga.

 

Smatram da je istina uvijek negdje na sredini .Da bi bio poštivan ,moraš poštivati.Toj djeci

potrebni su uzori , pažnja i poštovanje .Upisati im s lakoćom jedinicu , vikati da su kreteni

nije u redu .Taj učenik se pobunio protiv nečega .Možda bi i Vama došlo da nešto učinite.

 

Vaš otac za ozljedu ima pravo naknade putem osiguranja na radu .Smatram da Vi trebate da porazgovarate iskreno s ocem pa da vidite da li je on svetac ,kojega je đak udario iz čista mira ili ima tu nečeg čime je dječak bio izazvan .

 

Preporuka bi bila Vašem ocu da u svakom đaku vidi svoje dijete ,budućeg stručnjaka ,sportaša,čovjeka kojeg je upravo on uveo u život .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija