Jump to content

Dosjelost nekretnine


anonimno

Preporučene objave

Molim odgovor na konkretno pitanje. Poznate su mi odredbe Zakona o vlasništvu, ali mi nisu sasvim jasne pa molim kompetentnu osobu da mi ih pojasni. Naime, od 1992. god. nalazim se s obitelji u posjedu apartmana koji je vlasništvo poduzeća iz Srbije (vanknjižno jer zgrada nije etažirana) i to temljem Odluke o kroištenju i održavanju (koja nema pavnog temelja obzirom da ju je izdalo državno tijelo koje nema veze s predmetnom nekretninom - bilo je to doba rata, a nama osnov da nismo provalili u nekretninu). Kada smo saznali za prodaju nekretnina pravnih osoba iz Srbije (uknjiženih u zemljišne knjige) od strane Hrvatskog fonda za privatizaciju temeljem zakonske odredbe iz 1991. godine, obzirom da se radi o vanknjižnom vlasništvu, obavijestili smo Fond o postojanju te nekretnine kako bi je eventualno otkupili. Koliko mi je poznato najprije je Fond dao prijedlog za upis prava vlasništva nad tom nekretninom u zemljišne knjige, a nakon toga je zaprimljen i prijedlog iz Srbije i Crne Gore. Ishod mi nije poznat. Do današnjeg dana mi nismo primili niti jedno pismeno kako Fonda tako ni spomenutog poduzeća iz Srbije i Crne Gore. Telefonskim kontaktima sa Fondom doznali smo da je prodaja takvih nekretnina obustavljena do uređenja odnosa sa Srbijom i Crnom Gorom. Da li imamo ikakvih pravnih osnova za dosjelost obzirom da smo u posjedu nekrenine cijelo vrijeme (14 g.), te da li se gleda kao da je svarni vlasnik nekretnine poduzeće iz SCG ili Hrvatska država?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija