Jump to content

kriva obavijest o zastitnoj mjeri zabrane upravljanja vozilom ?!


imotski

Preporučene objave

postovani

 

20. 2.2010 sam dobio optuzni prijedlog zbog upravljanjem vozila pod alkoholom.

 

pravomocno sam osudjen

02.01 2011 zbog upravljanje vozilom u alkoholiziranom stanju na novcanu kaznu i 3 mjeseca bez vozacke

 

na to sam se zalio i otislo je to na visoki prekrsajni sud koji mi je smanjio ta 3 mj na 2. 2013

 

kaznu sam platio

 

i 18.2. 2014 mi je stigla obavijest da mi pocima teci zastitna mjera zabrane upravljanja vozilom (2mj)od primitka obavijesti

 

 

po meni je to oslo u zastaru, jer clanak 14 stavka 1 prekrsajnog zakona kaze, da se prekrsajnopravna sankcija ne moze izvrisiti od pravomocnosti odluke kojom je izrecena ako je od toga proslo

vise od 3 godine.

e sada zanimljivo: koliko ja znam vazi ona zadnja presuda iz zalbe 2013 ali meni u obavijesti pise da se pozivaju na onu presudu iz 2011. proslo je po njoj vise od 3 godine

otisao sam na policiju i htio im javit da je to otislo u zastaru. pa mi je policajac reka da se to odnosi na 2013 jer njemu u kompjuteru pisu presude iz 2011 i 2013. i da je to sve ok i da zastare nema.

jos mi kaze da njemu u registru jos nije upisano da sam primio obavijest, a primio sam je prije 10 dana. koliko ja znam sve treba imat pravnu osnovu, tako i vazeca obavijest.

dali je meni ta sankcija pravomocna, ako se oni pozivaju na krivu presudu? dali da ovo predam advokatu? meni ko laiku ovdje nesto ne stima!

kako da dalje postupan?

 

zahvalan sam vam na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa dobro to je meni jasno, ali oni se u pisanoj obavijesti pozivaju na prvu presudu iz 2011

to je formalna greska, ali ja bi se teoretski mogao pravit glup. nisam ja kriv ako se pozivaju na presudu po kojoj bi nastala zastara? neznam kako bi to nazvao ali ta obavijest nije pravomocna....

 

Zastara se prekida svakim postupkom. Spomenula policija 2011. ili 2013. godinu, na isto vam dođe-2013. je nastavak postupka od 2011.

Zaštitna mjera vam je izrečena 2011., pa se opet spominje u pismenima 2013., tako da je svejedno koju godinu navode. Postalo je pravomoćno i gotovo!

Zaštitna mjera "teče" od dana primitka obavijesti, ne od dana kada je ista ažurirana u sustavu policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija