Jump to content

kazna ,a nisam zaustavljen


eniozg

Preporučene objave

Poštovani, dobio sam doma kaznu da sam sa vozilom počinio prekršaj (postupio protivno znaku),dana 29.12.2013 u Brckovljanima , Dugo selo.Bio sam na policiji i pitao kaj sam to zgrešil, a policajac me uputio da pogledam znak.

pitanje: dali da platim 50 posto kazne(250kn) ili da tražim neki dokaz(sliku ili bilo kaj drugo) jer me nitko nije zaustavio i napisao kaznu?

 

Po meni je to punjenje proračuna,jer to znači da policajac može stajati sa strane napisati xy tablica (možda gledati bolje aute) i za 4-5 mjeseci poslati kaznu pa se ti sjeti.(kao plati odmah pa SAMO pola.Meni je to samo pola više od jedne dnevnice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo potrebe zaustavit vozača nego se istome pošalje obavijest o prekršaju.Da li imaju sliku ili je prekršaj utvrđen "neposrednim opažanjem ili obavljenim nadzorom njihovih ovlaštenih službenih osoba pri obavljanju inspekcijskog ili drugog nadzora iz njihove nadležnosti, koje su o tome sačinile službenu bilješku ili zapisnik, ili.." čl.231 st.1 to.3 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo potrebe zaustavit vozača nego se istome pošalje obavijest o prekršaju.Da li imaju sliku ili je prekršaj utvrđen "neposrednim opažanjem ili obavljenim nadzorom njihovih ovlaštenih službenih osoba pri obavljanju inspekcijskog ili drugog nadzora iz njihove nadležnosti, koje su o tome sačinile službenu bilješku ili zapisnik, ili.." čl.231 st.1 to.3 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

 

 

 

Super.Znači plati i šuti bez obzira na dokaze.

Zar nebi bilo potrebno imati bilo kakav dokaz,pošto se onda mogu svima tako slati kazne

bez obzira na sve? ili moja riječ protiv njihove?

Svejedno nije mi jasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super.Znači plati i šuti bez obzira na dokaze.

Zar nebi bilo potrebno imati bilo kakav dokaz,pošto se onda mogu svima tako slati kazne

bez obzira na sve? ili moja riječ protiv njihove?

Svejedno nije mi jasno

 

Unatoč tome što se "mogu", i dalje se to ne radi. Auto je ili viđen ili snimljen, a i jedno i drugo je dokaz u postupku. Sam odlučuješ žališ li se ili ne, a s "popustom" od 50 %, to je najčešće upravo najisplativija opcija.

 

 

P.S.: Što se tiče punjenja proračuna, na proračun od preko 100 milijardi kuna, prekršajne kazne su manje od pola milijarde, tako da se time baš i ne puni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Unatoč tome što se "mogu", i dalje se to ne radi. Auto je ili viđen ili snimljen, a i jedno i drugo je dokaz u postupku. Sam odlučuješ žališ li se ili ne, a s "popustom" od 50 %, to je najčešće upravo najisplativija opcija.

 

 

P.S.: Što se tiče punjenja proračuna, na proračun od preko 100 milijardi kuna, prekršajne kazne su manje od pola milijarde, tako da se time baš i ne puni.

 

Hvala na odgovoru , sutra platim 250 divljih kuna,i idemo dalje.

Lp Enio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija