Jump to content

usmeni dogovor


anonimno

Preporučene objave

Nakon 5 godina braka razvela sam se od supruga, a godinu dana kasnije počela je naša izvanbračna zajednica koja traje do danas (već 15 godina).

Za trajanja braka živjeli smo kod njegovih roditelja, a nakon razvoda u podstanarstvu sve do smrti suprugove majke, kad nas je njegov otac pozvao da dođemo živjeti s njim jer nije bio u stanju samostalno voditi domaćinstvo. Taj suživot traje već 8 godina, ali došlo je do problema. Kad nas je molio da dođemo k njemu rekao je da ćemo napraviti ugovor o uzdržavanju po kojem će stan nakon njegove smrti pripasti nama. Sve je, međutim, ostalo samo na obećanju, a sada odbija uopće razgovarati o tome. Suprugova sestra, koja nikad nije vodila računa o ocu prijeti da će nas izbaciti iz stana čim otac umre, a on pak samo govori da se na to ne obaziremo, a ništa ne poduzima da se sve ozakoni. Nemojte mi reći da se odselimo jer sam u proteklih 8 godina svaku svoju teško zarađenu kunu uložila u održavanje tog stana i uzdržavanje svekra koji mi nikad, ali NIKAD nije dao niti kunu (nisam niti tražila) za hranu, higijenu, vođenje domaćinstva i sl. Od svoje mirovine koja je iznad prosjeka (3.500 kn) on plaća vodu, struju i plin, a ja sve ostalo. Naravno da shvaćam da zakon ne priznaje usmene dogovore i lažna obećanja, ali me zanima ima li načina da dokažem prevaru i što uopće da radim. Osjećam se kao zadnji idiot.... kad se pogledam u ogledalo vidim magareće uši .....

Niti imam kamo otići niti to želim, a čovjek ima 82 godine i pitanje je dana kada će doći do njegove smrti i ostavinske rasprave po kojoj će sestra moga muža dobiti polovicu stana i što da mi tada radimo? Može li nam uistinu dovesti podstanare koji bi sa nama dijelili stan, kao što se prijeti, jer mi nemamo novca da joj isplatimo "njenu polovicu". Koja su naša prava?? Točnije - imam li ja ikakva prava u svemu tome jer moj suprug kaže da će joj ostaviti sve i otići u podstanare jer mu je draže izgubiti krov nad glavom nego jedinu sestru. Ja to ne mogu prihvatiti jer već 8 godina ulažem i novac i zdravlje u stan iz kojeg se ne dam živa pa makar me silom deložirali kao što se ona prijeti tvrdeći da nemam nikakva prava jer sam se prije 16 godina razvela. Molim vas, ako itko zna kakvu slamku spasa u zakonskim zavrzlamama da mi pomogne savjetom inače ću ja od muke umrijeti prva pa će moj (naš)sin ostati bez krova nad glavom jer će njegov otac velikodušno prepustiti sve svojoj sestri. Ako vas nisam previše izmaltretirala svojom pričom, molim vas pomozite, savjetujte što da radim....Mogu li mi koristiti računi za obavljene popravke i kupnju svega u kuću? Možda izjave svjedoka - susjeda, rodbine - koji znaju pravu istinu....bilo što čime bih dokazala kako sam prevarena i kako postoje moralne i materijalne osnove po kojima bih trebala ostati u tom stanu nakon svekrove smrti..... Mogu li njega tužiti za prevaru jer ne želi ispoštovati ono što je usmeno dogovoreno, a ja svoje obaveze već 8 godina ispunjavam.....Molim vas, pomozite savjetom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija