Jump to content

Mogućnost prijave?


anonimno

Preporučene objave

Hrvatske ceste su preko mojeg zemljišta napravile cestu koja je puštena u promet. Postupak izvlaštenja nije proveden, odnosno ja sam se 2 puta žalio i oba puta žalba je od drugostupanjskog tijela prihvaćena. S obzirom da to traje već više godina što mogu poduzeti? Da li mogu podnijeti prijavu prema članku 228. kaznenog zakona, jer mi je zemljište jednostavno oduzeto? Kako je moguće da cesta dobije uporabnu dozvolu a napravljena je preko privatnog građevinskog zemljišta? Da li je cesta uporabnu dozvolu dobila protuzakonito i tko je za to odgovoran?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mogu podnijeti prijavu prema članku 228. kaznenog zakona, jer mi je zemljište jednostavno oduzeto?

 

ne, jer članak sankcionira drugu vrstu protupravnog postupanja i to osobe, koja bi uzevši u obzir ovo kako ste opisali, bila upravo vi..a to nije tako..

u čl. stoji:

"....otuđi, uništi, ošteti ili oduzme svoju stvar na kojoj drugi ima založno pravo ili pravo uživanja i time ga ošteti,"...

dakle, bitno je -SVOJU stvar i u st.2. "....svoje imovno stanje..."...

 

kako ovo vaše pitanje nije direktno vezano sa kaznenim pravom, selim ga u prikladniji forum...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. To mi je sada jasno. Izgleda da ne mogu napraviti ništa. Kakva je to država? Preko mojeg građevinskog zemljišta napravljena je cesta bez ikakvog rješenja. Cesta je puštena u promet prije nekoliko godina, a ne postoji nikakva mogućnost da se nešto poduzme osim vjerojatno privatne tužbe. A to košta i traje godinama ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je to vase privatno gradjevinsko zemljiste, kog vraga niste odmah stavili rampu sa natpisom "Privatno vlasnistvo" ?

 

Pokusajte uci u Crvenu Luku !

 

Da li se sjecate o cemu je rijec ?!

 

Nikakova javna cesta ne moze preko vaseg privatnog zemljista ako vam to nije uredno placeno ...

 

Jeste li trazili odstetu ?!

 

Neka vam plate cijelo gradjevinsko zemljiste, obracunajte im odstetu, stetu koju ste pretrpjeli zbog nemogucnositi gradnje na tom zemljistu, ili stetu koju ste pretrpjeli zbog nemogucnosti prodaje zemljista ...

 

Zar niste imali koji balvan u blizini dok je to pocelo ?!

 

Pa vi niste normalni, pa to je Vase !!!!!

 

Ako ste dozvolili da do toga dodje, trazite sada da Vam placaju cestarinu za prolaz, na svom zemljistu postavite naplaten kucice, pa tko voli nek izvoli !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatske ceste pokrenule su postupak izvlaštenja, ali su već 2 rješenja ureda za izvlaštenje poništena od strane ministarstva. Prema tome, zemljište je sasvim sigurno moje. Oni su cestu napravili i otvorili za promet iako prolazi mojim zemljištem. Balvanima se nisam želio koristiti jer sam mislio da postoje zakoni. Ali kod nas se zakona nitko ne pridržava, a posebno ne država. Nije mi jasno kako su dobili uporabnu dozvolu? Da li se može podnijeti nekakva prijava zbog toga, jer to očito nije u skladu s zakonom. Ako ih privatno tužim to će koštati i trajati godinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija