Jump to content

Dnevnica zakonski poništava obračun prekovremenih sati!?


oirad

Preporučene objave

Molim odgovor.

 

Odradim redovnih 40 sati kroz tjedan od pon do pet. Po ugovoru o radu mi je radni tjedan 40 sati.

Subotu odradim još 6 sati. Samo tih subotnjih 6 sati odradim u mjestu 400 kilometara od sjedišta firme (i mjesta gdje ja živim) dakle potrebno mi je, samo subotom, još 5 sati putovanja službenim vozilom do mjesta rada i 5 sati putovanja službenim vozilom natrag do sjedišta firme od kuda sam krenuo u subotu ujutro. To je ukupno 16 sati rada u subotu, ukljućujući putovanje do mjesta rada za subotu.

Po tumaćenju poslodavca, za tu subotu po zakonu imam pravo samo na isplatu dnevnice (170 kn), a ne i na obračun i isplatu prekovremenih sati, jer po njegovoj tvrdnji isplata dnevnice automatski po zakonu iskljućuje mogućnost obraćuna tj isplate prekovremenih sati.

Meni to nema baš nikakve logike.

 

Da li zaista onaj kome se isplati dnevnica zbog prekovremenog rada od 16 sati u mjestu 400 kilometara od mjesta gdje živi, po zakonu nema pravo uz dnevnicu i na obračun i isplatu i prekovremenih sati rada.

 

Najljepša hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru! Puno ste mi pomogli.

 

Znate li možda u kojem zakonu je to navedeno?

Naime, znam da će me to pitati poslodavac kada mu iznesem tu tvrdnju, a proćitao sam maloprije ZOR sa linka na ovom forumu i nigdje nisam naišao na dio koji bi se od odnosio na bilo što vezano na dnevnice.

 

Hvala još jedanputa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija