Jump to content

Uvjerenje o boravištu


Someone88

Preporučene objave

Ljudi pozdrav, trebao bih vašu pomoć. Naime, prije nekih desetak dana prošla je godina dana od kada sam po prvi puta prijavio boravište u Zagrebu. Budući da mijenjam radno mjesto, moram dostaviti uvjerenje o boravištu. Mogu li ja sada dobiti to uvjerenje ili mi je boravište automatski isteklo te ga moram prvo produžiti? U slučaju produženja, što mi je sve potrebno? Moram li proći čitavu proceduru kao i prvi puta te dovlačiti vlasnicu stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje,

Imam problem vezan uz istu tematiku, ali radi se o nečem drugom i molim vas za savjet. Naime, djelatnik sam Ministarstva obrane i prijavio sam boravište u trećem mjesecu prošle godine. Neposredno prije isteka godine dana krenuo sam po terenima u i izvan Hrvatske te, nisam bio u mogućnosti odmah po isteku godine dana produžiti boravište. Po povratku sa posljednje zadaće otišao sam to napraviti jer mi je između ostalog trebala potvrda o boravištu kako bih ostvario određena materijalna prava no po evidenciji MUP-a boravište mi je prekinuto u ozujku ove godine (po isteku godine dana), a novo boravište mogu, kako oni kazu, prijaviti samo sa danom kada sam ponovo tamo dosao (danas) iako sam sve to vrijeme boravio na istom mjestu, plaćao stanarinu svom stanodavcu i sve ostale obveze. Sto da radim? Mogu li ikako ostvariti priznavanje boravište tijekom cijelog navedenog razdoblja? Molim za pomoć?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
iako sam sve to vrijeme boravio na istom mjestu, plaćao stanarinu svom stanodavcu i sve ostale obveze. Sto da radim? Mogu li ikako ostvariti priznavanje boravište tijekom cijelog navedenog razdoblja?
Potvrdu ti ne mogu dati jer nisi napravio onako kako je napisano tj na vrijeme produžio boravište.Tvoj poslodavac će imat razumjevanja ako mu točno opišeš zašto nisi mogao produžit boravak.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrdu ti ne mogu dati jer nisi napravio onako kako je napisano tj na vrijeme produžio boravište.Tvoj poslodavac će imat razumjevanja ako mu točno opišeš zašto nisi mogao produžit boravak.

 

Mjesto boravišta/prebivališta s poslodavcem ima jedino veze u tu ruku što kada promjeniš boravište ili prebivalište u roku 30 dana moraš tu promjenu napravit i u poreznoj upravi na poreznoj kartici ( porezna uprava na mjestu trenutnog boravišta/prebivališta ) kako bi se ispravno mogao obraćunati prirez.

 

Boravište je moguće prijaviti najdulje na godinu dana kada ga je ponovno potrebno prijaviti na lokalnoj PU uz nazočnost stanodavca tj. vlasnika nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija