Jump to content

Hitno!Tumačenje rješenja vezanog uz nekretninu


tintinton

Preporučene objave

Pozdrav,kod mene se već vodi spor 20 godina i nikako da završi.Na zadnjem ročištu na kojem sam bio,zastupao sam sam sebe i sutkinja je odredila da moj slučaj ide u postupak za mirenje.Danas sam dobio rješenje od Općinskog građanskog suda gdje piše da se u mome slučaju poziva vještak da obavi vještačenje kako bi procjenio moja ulaganja u nekretninu po današnjoj tržišnoj cijeni.Ali stvar je u tome da ja nisam samo ulagao u svoj potkrovni stan već su moji roditelji ulagali u cijelo zemljište na kojemu se nalazi kuća te u dvorište.Iako je određeno da on obavi vještačenje samo na tom potkrovnom stanu,mogu li mu ja predočiti dokaze da vještači i na ostalim djelovima gdje sam ulagao?Isto tako druga strana,angažira istog vještaka da izračuna najamninu od 2011 godine,jer su u prijašnjem sporu moji roditelji izgubili vlasnička prava na nekretnini ali od te 2011.godine meni nigdje nije stigao nikakav dokument niti obavještenje da sam dužan plaćati najamninu.Mogu li se ja nekome obratiti da ovaj slučaj prouči?Da li sam dužan platiti tu najamninu ako ne postoji nikakav pisani trag iz 2011.godine o toj najamnini?Također,u rješenju piše da ukoliko u roku od 15 dana se ne podmire troškovi vještačenja(za mene iznose 3500kn,za drugu stranu 1500kn) da će sud neopozivo odustati od izvođenja navedenog dokaza,dok će odluka biti zasnovana temeljem primjene čl.10,čl.219,čl.221a i čl.299ZPP-a.Zanima me što znače ti članci i gdje ih mogu pročitati,što ako druga strana ne uplati tih 1500kn,da li se njihovi dokazi onda odbacuju a moji uvažavaju ili?Ovo mi je jako hitno pa vas zamoljavam da mi date odgovor ili nekakav prijedlog što da radim jer sam više poludio od hodanja po sudovima i vrtenja u krug.Pomozite dobri ljudi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto u rješenju piše samo vještačenje na potkrovnom stanu,a ja sam uložio u okućnicu,balkon i ostale stvari.Meni to u biti nikako ne paše jer su upravo te stvari izostavljene.Mogu li ja ne platiti to vještačenje i obrazložiti da ono nije potpuno zbog toga što nisam samo ulagao u potkrovni stan?Isto tako,vještačenje na mome objektu je obavljeno prije 10-tak godina,mogu li se pozvati na njega?Kome se trebam obratiti da podnesem taj prigovor na to rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. u rješenju piše samo vještačenje na potkrovnom stanu,

2.Mogu li ja ne platiti to vještačenje

3.vještačenje na mome objektu je obavljeno prije 10-tak godina,mogu li se pozvati na njega?

4.Kome se trebam obratiti da podnesem taj prigovor na to rješenje?

1.Obujam vjestacenja ovisi o prijedlogu stranke,tako da vrlo dobro znate sto ste predlozili na rochistu.

2.Moze te,ali se zbog toga vjestacenje nece uraditi.

3..Vjestacenje bez obrazlozenja vjestaka/svjedoka na glavnom rochistu nema ucinka.

4.U svakom rjesenju postoji pouka o pravnom lijeku,pa pogledajte na kraju rjesenja sto pise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4.U svakom rjesenju postoji pouka o pravnom lijeku,pa pogledajte na kraju rjesenja sto pise.

 

Koju pouku mogu izvući iz ovog kraja rješenja?

U rješenju piše da ukoliko u roku od 15 dana se ne podmire troškovi vještačenja(za mene iznose 3500kn,za drugu stranu 1500kn) da će sud neopozivo odustati od izvođenja navedenog dokaza,dok će odluka biti zasnovana temeljem primjene čl.10,čl.219,čl.221a i čl.299ZPP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija