Jump to content

Dužnosti javnog bilježnika u ostavinskom postupku


Victory no.1

Preporučene objave

Poštovani Legalis,

 

molio bih vas za pomoć u kompliciranom pitanju ostavštvine.

Naslijedio sam ostavštvinu iza pokojnih djeda i bake. Na ostavinskoj raspravi ostali nasljednici odrekli su se svega u moju korist. Po ostavinskom rješenju činilo se da ima više dobitka nego dugova. Međutim otada mi dolaze razno razni dugovi, nikada navedeni na ostavinskoj raspravi ni u rješenju. Dugovi su sada debelo premašili dobiveno. Po zakonu ne moram platiti više nego što sam naslijedio, ali to pravo nije moguće provesti kada mi se konstantno ovršuje račun, a rješenja o ovrhama dolaze par mjeseci nakon ovrhe.

Na vašem forumu sam pročitao da je javni bilježnik dužan navesti službene dugove, od banaka i sl, a ostali nasljednici privatne dugove. Prevaren sam od strane oboje. Na žalost, ne znam kako dalje i kome da se obratim. Može savjet?

 

Lp,

Victory

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U rješenje o nasljeđivanju ne unosi se obveza nasljednika da podmiri dugove ostavitelja do visine naslijeđene imovine, niti se oni utvrđuju u ostavinskom postupku...

”Županijski sud u Dubrovniku, Gž-505/05, od 7. VII. 2005."

.

Na svako rjesenje vezano za ovrhu ste imali pravo na prigovor,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Legalis,

 

..., a rješenja o ovrhama dolaze par mjeseci nakon ovrhe.

....

 

Lp,

Victory

 

Očito su vas ostali sunasljednici nasanjkali, ali što je - tu je.

 

Javni bilježnik nije dužan sam istraživati postoje li dugovanja iza ostavitelja.

 

Hrvatska je zemlja u kojoj je i nemoguće moguće, i događa se doista svašta, ali ovo što ste napisali o rješenjima koja dolaze iza ovrha ipak je malo nevjerojatno. Da se desi tu i tamo, mogao bih povjerovati, ali da se to stalno događa ... Osim ako rješenja ne šalje Chuck Norris. Nakon što je porodio vlastitu majku kad ga je rodila, ovo bi za njega bila igrarija. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija