Jump to content

ovrha iz 2010 ???


Ela1978

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Poštom mi je 24.06.2014. došao prijedlog za ovrhu na kojem je datum 26.07.2010. godine. Za vipnet račune iz 2009 godine. Zovem javnog bilježnika, i on mi kaže da nisu proveli ovrhu jer mi nisu uspjeli dostaviti rješenje. U 4 godine da mi nisu uspjeli dostaviti rješenje??? Ne razumijem ih. Meni to nije normalno jer sam ja u ovih 4 godine bila sto puta u pošti i preuzimala sve što mi je dolazilo. Kaže mi javni bilježnik da oni nemogu provesti ovrhu ako im se nije vratila dostavnica da je prijedlog za ovrhu preuzet s moje strane. Što da napravim? Da pišem prigovor na zastaru ili kaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi Ela,

(Pravi odgovor o 4 godine - "iskvarena politika, pravosuđe i šutnja medija nam to omogućuju")

 

Za zastaru (1 god) se gledaju dva datuma:

 

A) Datum dospijeća (za svaki pojedini račun)

 

B) Datum kad je prijedlog za ovrhu neposredno zaprimljen kod javnog bilježnika -- Može se vidjeti na javnobilježničkom prijamnom štambilju, obično je to na prvoj strani (za razliku od datuma rješenja koji je na zadnjoj).

 

Prigovor zastare uputite ako je barem jedan račun u zastari.

Ako nema zastare najbolje je platiti dug+troškove+kamate, s tim što postoji mogućnost da troškovi budu manji od navedenih - možda vam to piše na prijedlogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija