Jump to content

pravna odgovornost svjedoka u sklapanju neovjerenog kupoprodajnog ugovora


ivanović

Preporučene objave

Molim vas za savjet.

Riječ je o prodaji parcele zemlje koju je prijatelj prodao trećoj osobi, uobličivši sve to u pisanoj formi na košuljici ugovora o kupoprodaji, ali bez ovjeravanja kod javnog bilježnika (riječ je o internoj stvari u kojoj su se obje strane složile da se prodaja parcele ne provede bez nekakve pisane forme, s obzirom da je parcela dio jedne veće parcele koja ima više katastarskih vlasnika, pa sad valja slijedi katastarsko sređivanje).

Na ugovoru je istaknuto o kojoj se parceli radi, tražena cijena, njeni vlasnici, njihovi potpisi, kao i potpis kupca, kako bi se izbjegla bilo kakva zabuna.

Moja konkretna funkcija u svemu tome je bila funkcija svjedoka.

Mene sad zanima možebitna pravna odgovornost u slučaju da se nešto nepredviđeno dogodi, s obzirom da se na tom ugovoru našao i moj potpis kao svjedoka, uz normalno moju adresu i broj osobne iskaznice. U biti, prvi put se nalazim u ovakvoj situaciji pa sam razumljivo "zabrinut". Moja funkcija svjedoka je u biti bila da posvjedočim sklapanju ugovora i isplati tražene sume iz ugovora. Recite mi, postoji li nekakva moja pravna odgovornost ukoliko bi nešto krenulo po zlu?

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija