Jump to content

Ovrha za pričuvu - molim pomoć


nye2k2nye

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć. Radi se o tome da mi je nedavno stigla ovrha za plaćanje pričuve. Računi glase na ime mog bivšeg supruga, na kojega je glasio i stan, a sada ga je uzela banka jer je bio pod hipotekom, tako da ni on više nije vlasnik stana nego banka. Mislim da nisam dužna platiti račune za pričuvu, jer ne živim u tom stanu već odavno i nisam vlasnica. Nikad mi nisu poslali ni opomene a kamoli račun na moje ime. Mislim da su me se sjetili sada kada su vidjeli da se drugačije ne mogu naplatiti. BOjim se pisati prigovor da mi na kraju dug ne bi bio još veći. Molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi obvezno trebala pisati prigovor (u roku od 8 dana po uputi o pravnom lijeku)

osporavati potraživanje u cijelosti zbog promašene pasivne legitimacije.(nisi vlasnik stana)

pričuvu je dužan plaćati vlasnik osim ako ugovorom tu obvezu prenese najmoprimcu.

to je pravno shvaćanje Ustavnog suda RH Odluka broj: U-III / 68 / 2006

 

ako ne pošalješ prigovor i rješenje o ovrsi postane pravomoćno dužna si platiti pričuvu bez obzira što nisi vlasnik stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru, puno mi znači.

smatram da bi obvezno trebala pisati prigovor (u roku od 8 dana po uputi o pravnom lijeku)

osporavati potraživanje u cijelosti zbog promašene pasivne legitimacije.(nisi vlasnik stana)

pričuvu je dužan plaćati vlasnik osim ako ugovorom tu obvezu prenese najmoprimcu.

to je pravno shvaćanje Ustavnog suda RH Odluka broj: U-III / 68 / 2006

 

ako ne pošalješ prigovor i rješenje o ovrsi postane pravomoćno dužna si platiti pričuvu bez obzira što nisi vlasnik stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija