Jump to content

otkaz


nimarmat

Preporučene objave

molim pomoć! Dobila sam izvanredni otkaz zbog nedolaska na posao pod isprikom da sam izostala s posla, a nedolazak nisam opravdala. Taj dan sam trebala početi odrađivati otkazni rok, nazval sam poslodavca, molila da mi odgodi za dan dva jer sam bila sama kod kuće s malom djecom te ih nisam imala kome ostaviti. Naređeno mi je da se snađem i dođem . Netom prije početka smjene, poslala sam sms u kojem se ispričavam i navodim razlog, a poslije toga i zovem poslodavca. On nije imao milost i dao mi je izvanredni otkaz . Da li je izostanak radi skrbi o djeci opravdan razlog za otkaz, budući da ja ne mogu dostaviti službernu dokumentaciju koja bi me ispričala, kao npr. kad je to slučaj kod bolovanja? poslodavac navodi da izostanak nisam opravdala. Da li je to točno budući da sam zvala, poslala sms i već prije toga telefoski molila da mi se odredi drugi dan stupanja na rad iz navedenog razloga ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost-da, nedolazak na posao je razlog za izvanredni otkaz ugovora o radu. Poslodavac Vam je mogao izači u susret za ta dva dana na način da Vam je dao godišnji ili ste se mogli snaći i otvoriti bolovanje za ta dva dana.

Ne znam da li imate koletkivni ugovor ili Pravilnik o radu? U nekima piše da je neopravdani izostanak s posla više od npr. dva dana uzastopce teška povreda obveza iz radnog odnosa.

Imate 15 dana za ulaganje zahtjeva za zaštitu prava na odluku o izvanrednom otkazu ugovora o radu pa bi se mogli pozvati na odredbe Pravilnika o radu ili kolektivnog ugovora,ako postoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost-da, nedolazak na posao je razlog za izvanredni otkaz ugovora o radu. Poslodavac Vam je mogao izači u susret za ta dva dana na način da Vam je dao godišnji ili ste se mogli snaći i otvoriti bolovanje za ta dva dana.

Ne znam da li imate koletkivni ugovor ili Pravilnik o radu? U nekima piše da je neopravdani izostanak s posla više od npr. dva dana uzastopce teška povreda obveza iz radnog odnosa.

Imate 15 dana za ulaganje zahtjeva za zaštitu prava na odluku o izvanrednom otkazu ugovora o radu pa bi se mogli pozvati na odredbe Pravilnika o radu ili kolektivnog ugovora,ako postoje.

 

hvala, to mi je jasno. Međutim situacija je specifična jer sam bila 3 godine na porodiljnom, zatim na godišnjem i poslodavac je nakon toga donio odluku o otkazu i o odrađivanja otkaznog roka u drugoj poslovnici jer se moja u međuvremenu zatvorila. Kad sam odluku primila rečeno mi je da moram doći isti dan na poso. Zbog navedene situacije to nisam mogla, a privatne obveze nisam uskladila s poslovnima jer nisam imala raspored rada, Da li mi je poslodavac bio dužan prije toga dostaviti raspored rada pa me tek onda zvati na posao ili je opravdano da me zove isti dan ako je u otkazu nevedeno da će mi biti raspored dostavljen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navedite tu činjenicu u zahtjevu za zaštitu prava,ali ne vjerujem da je propust Poslodavca da Vam unaprijed dostavi raspored rada takav da bi za posljedicu imao nezakonitost odluke o izvanrednom otkazu ugovora o radu. Poslodavac Vas je usmeno obavijestio o mjestu odrađivanja otkaznog roka...iako je to napravio isti dan kad ste trebali početi odrađivati otkazni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija