Jump to content

bosanci-hrvati


marijanam

Preporučene objave

Dali ja imam pravo na porodiljni ako sam rođena u hrvatskoj a živjela sam u bosni. Nema ni godina dana kako sam se preselila u hr i prijavila prebivalište. Dali moram bit prijavljena 3godine da bi imala pravo na porodiljni. Iako sam rođena u hrvatskoj ali nisam živjela i bila prijavljena u hr. Imam zdravstveno i dopunsko, nezaposlena sam i nisam prijavljena na birou. Neko nešto priča,neznam kome da vjerujem više....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali ja imam pravo na porodiljni ako sam rođena u hrvatskoj a živjela sam u bosni. Nema ni godina dana kako sam se preselila u hr i prijavila prebivalište. Dali moram bit prijavljena 3godine da bi imala pravo na porodiljni. Iako sam rođena u hrvatskoj ali nisam živjela i bila prijavljena u hr. Imam zdravstveno i dopunsko, nezaposlena sam i nisam prijavljena na birou. Neko nešto priča,neznam kome da vjerujem više....

 

 

neznam za porodiljni ali znam da nemate pravo na djeciji doplatak ukoliko nemate 3 godine prebivaliste u HR.

Ukoliko otac ima prebivaliste duze od 3 god,onda mozete imati ali on mora biti podnositelj zahtjeva.

imate pravo na jednokratnu pomoc od hzzo za rodjenje djeteta u iznosu od 2330 kn pod uvjetom da imate prijavljeno prebivalsite najmanje 12 mjeseci. Ukoliko imate prebivaliste manje od 12 mjeseci,onda otac djeteta moze podnijeti zahtjev ukoliko ima prijavljeno prebivaliste duze od 12 mjeseci.Rok za podnosenje je 6 mjeseci od rodjenja djeteta.

 

Sto se tice porodiljne,najbolje vam je pitati na hzzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija