Jump to content

Razrješivanje direktora i promjena radnog mjesta


Veliki Jedrenjak

Preporučene objave

Ukratko radi se o sljedećem. Vlasnik tvrtke me želi skinuti sa mjesta direktora i dati mi radno mjesto šefa proizvodnje. Plaća bi ostala ista ali bi se vjerojatno trebao mijenjati ugovor o radu, pošto je sadašnji sklopljen na mjesto direktora.

Kako sam trenutno 10 godina kod istog poslodavca, interesira me dali kod ove promjene treba računati na isplatu otpremnine ako bi se radio novi ugovor.

Ima li šanse da mi se predloži novi ugovor, a da se ne raskida stari, te na što pripaziti da nebudem zakinut za neka svoja prava?

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi korak Poslodavca će biti ponuda novog ugovora o radu za mjesto rada šefa proizvodnje i ako to potpišete nastavljate radni odnos prema tom ugovoru o radu.

Ako odbijete potpisati taj ugovor, slijedeći korak poslodavca će biti odluka o otkazu ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora o radu.

Vrsta otkaza u tom slučaju može biti poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu- u tom slučaju imate pravo na otpremninu ili otkaz zbog skrivljenog ponašanja radnika- u tom slučaju nemate pravo na otpremninu.

Što bi se od gore navedenog dogodilo u slučaju da ne bi potpisali novi ugovor o radu morate sami procijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi korak Poslodavca će biti ponuda novog ugovora o radu za mjesto rada šefa proizvodnje i ako to potpišete nastavljate radni odnos prema tom ugovoru o radu.

Ako odbijete potpisati taj ugovor, slijedeći korak poslodavca će biti odluka o otkazu ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora o radu.

Vrsta otkaza u tom slučaju može biti poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu- u tom slučaju imate pravo na otpremninu ili otkaz zbog skrivljenog ponašanja radnika- u tom slučaju nemate pravo na otpremninu.

Što bi se od gore navedenog dogodilo u slučaju da ne bi potpisali novi ugovor o radu morate sami procijeniti.

 

Hvala puno na odgovoru, no pošto nisam u zavadi sa vlasnikom vjerojatnija je solucija sa novim ugovorom bez otkaza, no postavlja se pitanje da li tada za neku opciju otpremnine u budućnosti, počinje teći novi rok od tog novog ugovora ili se zbraja sa prijašnjih 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija