Jump to content

Izvanbračna veza - skrbništvo ?


Marcela Dujmovic

Preporučene objave

Majka sam jedanaestogodišnjeg djeteta. Ja i otac djeteta nismo vjenčani i fizički ne živimo zajedno ali smo svi troje prijavljeni na istu adresu odnosno adresu stana od oca djeteta u kojem i živimo. Otac fizički živi na drugoj adresi sa drugom partnericom.

 

Ja sam potpuno financijski ovisna o ocu djeteta. Radim u njegovoj tvrtki i za to primam plaću kao i što živimo u njegovom stanu. Radi se o imućnoj osobi pa stoga sve može i priuštiti nam.

 

Stoga, nemamo nikakvo sudsko riješenje. Otac zato dijete viđa i može viđati kad god poželi. Ali poželi rijetko. Ljeti uzme dijete dva tjedna i zimi po jedan kako kad a ostala viđanja zanemaruje. Nema sudsko riješenje pa nema ni obavezu.

 

Dali je meni kao majci potrebno radi zaštite djeteta tražiti skrbništvo? Ili je ono automatski dodjeljeno oboma roditeljima. Dali da ostavim ovakvu situaciju i daje pa dokle traje ili da se ipak zakonski reguliraju barem osnovni odnosi u obostranom interesu za dijete. Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka sam jedanaestogodišnjeg djeteta. Ja i otac djeteta nismo vjenčani i fizički ne živimo zajedno ali smo svi troje prijavljeni na istu adresu odnosno adresu stana od oca djeteta u kojem i živimo. Otac fizički živi na drugoj adresi sa drugom partnericom.

 

Ja sam potpuno financijski ovisna o ocu djeteta. Radim u njegovoj tvrtki i za to primam plaću kao i što živimo u njegovom stanu. Radi se o imućnoj osobi pa stoga sve može i priuštiti nam.

 

Stoga, nemamo nikakvo sudsko riješenje. Otac zato dijete viđa i može viđati kad god poželi. Ali poželi rijetko. Ljeti uzme dijete dva tjedna i zimi po jedan kako kad a ostala viđanja zanemaruje. Nema sudsko riješenje pa nema ni obavezu.

 

 

 

Dali je meni kao majci potrebno radi zaštite djeteta tražiti skrbništvo? Ili je ono automatski dodjeljeno oboma roditeljima. Dali da ostavim ovakvu situaciju i daje pa dokle traje ili da se ipak zakonski reguliraju barem osnovni odnosi u obostranom interesu za dijete. Hvala unaprijed na odgovoru.

 

 

Skrbnistvo je uvijek skoro zajednicko samo sto se dijete povjerava jednom od roditelja na na odgoj i cuvanje.

Sto se tice ovog drugog da otac ne pokazuje prevelik interes za druzenje djeteta,tu nemozete nista zakonski napraviti.

To znaci sve da i postoji kakva presuda,on ju nije obvezan postivati i nemoze ga se time prisiliti.Na kraju krajeva ni u jednoj presudi/rijesenju ne stoji da otac mora vidjati dijete.

Po meni bilo bi bolje da pokusate razgovarati sa ocem djeteta kako bi ti susreti bili cesci i intenzivniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija