Jump to content

direktor u j.d.o.o. i radno vrijeme...


Venka Mandić

Preporučene objave

dva pitanja:

1. da li se direktor j.d.O.o. može prijaviti na pola radnog vremena ako nije zaposlen nigdje drugdje i ako nema drugih zaposlenika?

2. ako se prijavim na pola radnog vremena, a radi se o uslužnoj djelatnosti i trebam imati radno vrijeme, ograničava li me to da radim više od 4 h dnevno?

(negdje sam pročitala da direktor smije izdavati račune i van radnog vremena?!)

 

molim pomoć, ovo me skroz zbunjuje :glavomozid:

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovana,

1. direktor j.d.O.o. se može prijaviti na pola radnog vremena (jest da to ima za posljedicu da mu staž ide na pola, ali ako Vam to nije bitno, slobodno).

2. mislim da Vas ne ograničava. Uvijek se u slučaju inspekcije može reći da se radi o preraspodjeli radnog vremena ;-)

To bi bilo na tragu toga da račune može izdavati i van radnog vremena.

No, premda porezna uprava još ne kontrolira usklađenost izdavanja računa s radnim vremenom zaposlenika i same radnje, s fiskalizacijom ima tu mogućnost. Stoga smatram da se treba pridržavati radnog vremena i uskladiti s njime izdavanje računa. Pitanje je vremena kada će se država sjetiti da i po tom pitanju može namaknuti prihod od novčanih kazni. :-/ Naročito s obzirom na mršav državni proračun u debelom deficitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija