Jump to content

Alimentacija i podjela imovine


palma22

Preporučene objave

Pozdrav svima, radi se o situaciji da su majka i otac prestali zivjeti zajedno prije 3 godine, otac je otisao raditi u inozemstvo i jos uvijek radi tamo, oboje su sada punoljetni sin ima 20 godina kcer 22 i studira a sin je ne zaposlen, zanima me dali sin i kcer mogu tuziti za zaostalu alimentaciju unazad te tri godine koje nije placao iako ga majka nikad nije trazila alimentaciju od kad smo se odeslili od njega i sto se tice kuce, kuca u kojoj smo zivjeli zajedno 15godina bila je na muzevom bratu iako smo zajedno dali novac za nju i ulagali i nju je muz prodao nakon naseg izseljena od te kuce iako ja nisam znala da se kuca prodala prije godinu dana i da je muz sebi priskrbio novac, ista stvar je bila i sa autom za koji smo zajedno otplacivali kredit, zanima me dali se moze ista tu napraviti tj, traziti nekakvu isplatu dijela novca od kuce i automobila jer je kuca bila na njegovom bratu a zajedno smo ulagali u tu kucu 15 godina..

 

Lijep pozdrav i unaprijed zahvaljujem na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentaciju je moguće ostvariti tek nakon po podnošenju tužbe.

kći koja je student može tražiti alimentaciju (tužbom od dana podnošenja tužbe)

obratit se u državnu upravu radi besplatne pravne pomoći (alimentacija).

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu zajedničke imovine (auto kupljen na kredit)

povrat ulaganja u tuđu nekretninu bi trebali tražiti tužbom od vlasnika nekretnine.

ishod je upitan ako ste nekretninu koristili bez plaćanja najma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija